Pracowity weekend

Wtorek, 10 Kwiecień 2018

Zuzia Kalbarczyk wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski full contact juniorów młodszych, zaś Paulina Stenka i Dorian Kupc uczestniczyli w Zgrupowaniu Kadry Narodowej kickboxingu w wersji pointfighting.

Był to pracowity weekend dla naszych zawodników. Na odbywających się w Kaliszu Mistrzostwach Polski full contact, Zuzia Kalbarczyk, sponsorowana przez ITOdesign stanęła na trzecim miejscu podium. Przegrała tylko z późniejszą Mistrzynią Polski Magdaleną Kazek, cięższą o całe 12 kg (Zuzia startowała w kategorii wagowej powyżej 60 kg). Opiekę nad Zuzią sprawował trener Adam Wróbel. Dodajmy, że reprezentująca Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, a trenująca pod okiem Moniki Turemka - Karolina Barska, wywalczyła Wicemistrzostwo Polski w wadze do 60 kg juniorów starszych - gratulujemy!

W czasie gdy Zuzia walczyła na MP full contact, Paulina Stenka i Dorian Kupc, z trenerem Rafałem Karcz na czele, trenowali podczas zgrupowania Kadry Polski w Żyrardowie. Tam odbyły się po 4 treningi - osobno dla kadetów, juniorów, seniorów. Prowadzącymi zgrupowanie byli trenerzy kadry Polski: Emilia Szabłowska (kadeci), Rafał Karcz (juniorzy), Bartosz Baczyński (seniorzy).

Paulina Stenka wraz z dwójką innych juniorów, wywalczyła sobie miejsce w składzie Reprezentacji Polski na Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Innsbrucku. Trzymajcie kciuki za naszą Paulinę!