Paulina Stenka zdobyła Puchar Świata!

Wtorek, 24 Kwiecień 2018

Paulina Stenka z partnerskiego GOSRiT Luzino, podopieczna trenera Rafała Karcz wywalczyła Puchar Świata juniorek w Innsbrucku. Zawody o Puchar Świata odbyły się w dniach 20-22 kwietnia. W turnieju wzięło udział ponad 2000 zawodników z całego świata.

Paulina Stenka zaczęła od zwycięstwa w 1/8 w formule pointfighting z Włoszką, następnie niestety uległa w ćwierćfinale z reprezentantką Słoweniii i zadowolić się musiała 5 miejscem. Za to kolejnego dnia po świetnych walkach, w tym ze Słowaczką w półfinale oraz Węgierką w finale, wywalczyła pierwsze miejsce w formule kick-light juniorek powyżej 65 kg! Przypomnijmy, że dwa lata temu, w roku 2016 Paulina sięgnęła po Puchar Świata w Budapeszcie, jednak w młodszej kategorii wiekowej - kadetek starszych. Paulina potwierdza swoją klasę również i w tym roku, wygrywając mocno obsadzony Puchar Świata w Austrii!

Teraz Paulina stanie do walki o Mistrzostwo Polski w dniach 27-29 kwietnia. Naszą wspólną Drużynę reprezentować będzie prawie 30 zawodników!