Historia klubu

Historia powstania Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego sięga roku 2007, kiedy w Wejherowie i Redzie rozpoczął swoją działalność "Klub Sportowy Fight Zone". Założycielem i właścicielem Klubu został Rafał Karcz, który w 2006 roku ukończył kurs instruktorów kickboxingu i otrzymał legitymację instruktorską licencjonowaną przez Ministerstwo Sportu. Działalność pod nazwą Klub Sportowy Fight Zone przekształciła się w ramach współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo-Kulturalnym w sekcję KTS-K Luzino w 2008 roku i od tego momentu zawodnicy reprezentowali Nasz Klub pod nazwią KTS-K "Fight Zone" Luzino. Klub jako sekcja KTS-K działa prężnie i z sukcesami do 2012 roku. W tym też roku, a dokładniej w marcu powstało z inicjatywy kilku osób, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, które uchwałą zarządu powołało sekcję kickboxingu "Fight Zone". Trzeba zaznaczyć, że współpraca pomiędzy obecnym KTS-K GOSRiT Luzino układa się owocnie, a Rafał Karcz nadal jest szkoleniowcem i wychowawcą zawodników kickboxingu z Gminy Luzino.

Na zebraniu założycielskim Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, jednogłośnie prezesem WSS został Rafał Karcz, natomiast Wice Prezesem Tomasz Hirsz. Utworzenie samodzielnego Stowarzyszenia w Wejherowie, dało nam wiele możliwości działania, przede wszystkim rozwoju sportowego Naszych sportowców, którzy zdecydowali się skorzystać z propozycji WSS.

Początkowo Klub "Fight Zone" działał na terenie miasta Wejherowa i Redy. W 2008 roku powstała sekcja w Luzinie (gm. Luzino), a w 2010 powstała sekcja w Gościcinie (gm. Wejherowo), równocześnie zaprzestała swojej działalności sekcja starsza w Redzie. Klub postanowił skoncentrować się na szkoleniu od podstaw i w 2010 roku stworzyliśmy własny, autorski system szkolenia dzieci i młodzieży w Naszym Klubie, który sprawdza się po dziś dzień. Nabory i szkolenie odbywa się z naciskem na grupę młodszą tj. dzieci w wieku od 5 do 12 lat, z możliwością kontynuacji szkolenia w grupach starszych. Klub na przestrzeni lat zdołał wywalczyć wiele medali rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pierwszym poważniejszym sukcesem Klubu, było wywalczenie w Sułkowicach k. Krakowa tytułu Mistrza Polski w kickboxingu juniorów w wadze do 79 kg przez Macieja Deptę, który został powołany w skład Reprezentacji Polski Polskiego Związku Kickboxingu na Mistrzostwa  Świata WAKO, które odbyły się we Włoszech.

Przez kilka lat działalności Klub nawiązał współpracę z wieloma ośrodkami sportów walki, wymieniając się doświadczeniem, a zrzeszenie się w Polskim Związku Kickboxingu i w innych organizacjach, które zajmują się sztukami walki, dało wielkie możliwości rozwoju i realizacji założeń programowych Klubu i zawodników. Obecnie marka "Fight Zone" jest rozpoznawalna w kraju i na świecie w środowisku sztuk i sportów walki. Po dziś dzień staramy się nawiązać walkę z najlepszymi placówkami sportów walki w Polsce, a Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe jest Stowarzyszeniem, które ma ułatwiać i promować działalność Naszego Klubu Sportów Walki. W 2013 roku, idąc za ciosem, utworzyliśmy kolejną sekcję sztuk walki, mianowicie sekcję karate sportowego, której kierownikiem i instruktorem jest Tomasz Hirsz, który w Niemczech uzyskał uprawnienia instruktora karate sportowego z międzynarodową licencją World Fightsport and Martial Arts Council.

Oprócz działalności w zakresie sztuk i sportów walki, WSS angażuje się w różne akcje i programy. Jednym z programów autorskich WSS jest "Szansa dla Przedszkolaka", w ramach której promujemy sport i zdrową aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Ponadto zorganizowaliśmy akcję "Zeszyt dla uczniaka" i angażujemy się w inne akcje charytatywne.

Serdecznie zapraszamy na treningi sztuk walki i do współpracy z Naszym Stowarzyszeniem.

Przekaż nam 1% podatku
2016-03::1457357850-1422543805-1proc.png