Żaneta Stenka Mistrzynią Polski full contact

Poniedziałek, 3 Kwiecień 2023

W dniach 31.03 - 2.04. odbyły się w Stębarku odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu ful contact. W mistrzowskim turnieju startowało 237 zawodników w gronie juniorów i seniorów z 59 klubów z całej Polski.

Wśród najlepszych polskich kickboxerów pełno-kontaktowej walki znalazła się trójka przedstawicieli Kubów Wejherowskie Stowarzyszenie Spotowe oraz KTS-K GOSRiT Luzino. W doborowej stawce sportowcy z Wejherowa i Luzina wywalczyli 2 medale:

ŻANETA STENKA - została Mistrzynią Polski full contact juniorek starszych powyżej 70 kg, zaś Zuzanna Kalbarczyk tym razem wywalczyła medal brązowy w kat. seniorek do 60 kg. Dodać należy, że kat. do 60 kg była najmocniej obsadzoną kategorią wśród kobiet.

W Mistrzostwach Polski startował również Patryk Siwa, który niestety odpadł w walce eliminacyjnej kat. do 75 kg juniorów starszych.

Żaneta rok wcześniej również wywalczyła tytuł w full contact, jednak jeszcze w juniorkach młodszych. W Stębarku rywalizowała już w juniorkach starszych (17-18 lat) i w finale pewnie wygrała na punkty z Oliwią Perwińską z Zielonej Góry.