Historia klubu

Zaczęło się w 2007 roku

Historia powstania Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego sięga roku 2007, kiedy w Wejherowie i w Redzie rozpoczął swoją działalność "Klub Sportowy Fight Zone". Założycielem i właścicielem Klubu został Rafał Karcz, który w 2006 roku ukończył kurs instruktorów kickboxingu i otrzymał legitymację instruktorską licencjonowaną przez Ministerstwo Sportu. Działalność pod nazwą Klub Sportowy Fight Zone przekształciła się w ramach współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo-Kulturalnym w sekcję KTS-K Luzino w 2008 roku i od tego momentu zawodnicy reprezentowali Nasz Klub pod nazwą KTS-K "Fight Zone" Luzino. Warto dodać, że jesteśmy prekursorami kickboxingu na terenie Gminy Luzino. Klub jako sekcja KTS-K działa prężnie i z sukcesami do 2012 roku. W tym też roku, a dokładniej w marcu powstało z inicjatywy kilku osób Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe. Trzeba zaznaczyć, że współpraca pomiędzy obecnym KTS-K oraz GOSRiT Luzino układa się owocnie, a Rafał Karcz nadal jest szkoleniowcem i wychowawcą zawodników kickboxingu z Gminy Luzino.

Podczas zebrania założycielskiego Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, jednogłośnie prezesem WSS został Rafał Karcz, natomiast Wice Prezesem Tomasz Hirsz. Utworzenie samodzielnego Stowarzyszenia zainicjowaliśmy spotkaniem z Władzami Miasta Wejherowa w Ratuszu Miejskim, celem poinformowania Włodarzy o naszych celach, organizacji i strukturze działania.

Wejherowo, Reda, Luzino, Gościcino

Początkowo nasz Klub działał na terenie miasta Wejherowa i Redy. W 2008 roku powstała sekcja w Luzinie (gm. Luzino), a w 2010 powstała sekcja w Gościcinie (gm. Wejherowo), równocześnie w tym samym roku zaprzestała swojej działalności sekcja w Redzie. Klub postanowił skoncentrować się na szkoleniu od podstaw i w 2010 roku stworzyliśmy własny, autorski system szkolenia dzieci i młodzieży w Naszym Klubie, który sprawdza się po dziś dzień. Nabory i szkolenie odbywa się z naciskiem na grupę młodszą tj. dzieci w wieku od 4 do 15 lat, z możliwością kontynuacji szkolenia w grupach starszych. Klub na przestrzeni lat zdołał wywalczyć wiele medali rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pierwszym poważniejszym sukcesem Klubu, było wywalczenie w Sułkowicach k. Krakowa tytułu Mistrza Polski w kickboxingu juniorów w wadze do 79 kg przez Macieja Deptę, który został powołany w skład Reprezentacji Polski Polskiego Związku Kickboxingu na Mistrzostwa  Świata WAKO, które odbyły się we Włoszech. Pierwsze poważne sukcesy sportowe naszych zawodników, zapoczątkowały pasmo sukcesów sportowych kolejnych wychowanków. O wynikach Klubu przeczytać można tutaj.

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Kickboxingu

Przez kilka lat działalności Klub nawiązał współpracę z wieloma ośrodkami sportów walki, wymieniając się doświadczeniem, a zrzeszenie się w Polskim Związku Kickboxingu dało spore możliwości rozwoju i realizacji założeń programowych Klubu i zawodników. Jesteśmy również od kilku lat członkiem Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Staramy się nawiązać walkę z najlepszymi placówkami sportów walki w Polsce. W 2015 roku Tomasz Hirsz uzyskał uprawnienia instruktora kickboxingu i utworzona została sekcja "Fighter", działająca pod egidą naszego Stowarzyszenia. We wcześniejszym czasie sekcja Tomasza Hirsz działała jako karate sportowe, jednak w celu ujednolicenia szkolenia, przekształcono ją w równolegle działające grupy kickboxingu naszego Klubu.

Oprócz działalności w zakresie kickboxingu, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe angażuje się w różne akcje i programy. Jednym z programów autorskich WSS jest "Szansa dla Przedszkolaka", w ramach której promujemy sport i zdrową aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Ponadto organizowaliśmy akcję "Zeszyt dla uczniaka" i angażujemy się w inne akcje charytatywne oraz oddolne inicjatywy. Obecnie w Klubie zrzeszonych jest ponad 200 członków - dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy trenują kickboxing w 17 sekcjach Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i partnerskiego KTS-K GOSRiT Luzino.

Przekaż nam 1% podatku