4 tytuły Mistrzyń Polski

Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023

Klub Sportowy Mistral oraz Jurajska Akademia Sportu przy współpracy Polskiego Związku Kickboxingu, byli gospodarzami Mistrzostw Polski w kickboxingu kadetów w formule kick-light oraz Mistrzostw Polski juniorów, seniorów i weteranów w formułach pointfighting i light contact. Turniej z obsadą blisko 1000 zawodników odbył się Będzinie. 

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz KTS-K GOSRiT Luzino reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników we wszystkich wymienionych formułach walki wśród kadetów, juniorów i seniorów. W sobotnich zmaganiach niestety żadna z naszych zawodniczek w gronie kadetek nie przedostała się do strefy medalowej. Najbliższa tego wyczynu była Kinga Pettke, trenująca na co dzień pod okiem Pauliny i Żanety Stenka w Kębłowie. W świetnym stylu w 1/16 pokonała swoją przeciwniczkę, niestety w walce o wejście do strefy medalowej przegrała, tocząc jednak dobrą walkę, dzięki której z pewnością nabrane doświadczenie posłuży w niedalekiej przyszłości. Z dalszej rywalizacji odpadły także dzielne podopieczne trenera Tomasza - Daria Kwaśny, Zuzia Podwojska i Madzia Klebba. Bardziej doświadczone w bojach zawodniczki - Agata i Julka Drewa również nie zdołały tym razem przedrzeć się do finałów i tym razem wracają bez medali.

W sobotę mimo wszystko pokazaliśmy, że jesteśmy solidną i zgraną Drużyną, wspierającą się w lepszych i trudniejszych chwilach. Za to dziękujemy naszej DRUŻYNIE, jak i Rodzicom - Pani Hannie, Pani Agnieszce i Panu Damianowi. Również starsi zawodnicy w gronie juniorów i seniorów w znaczący sposób pomogli młodszym koleżankom, zapewniając głośny doping i wsparcie tuż po walkach. Dziękujemy.

Niedziela to czas na naszą juniorkę i seniorów. Zaczęliśmy znowu...od porażki Dawida Ostojskiego w gronie seniorów light contact. Dawid, podobnie jak młodsze zawodniczki, pokazał serce do walki i do końca, w pełnym dystansie 3 rund walczył o zwycięstwo. Niestety w tym dniu nie było dane mu unieść rąk w geście zwycięstwa. 

Ostatniego dnia 3-dniowego turnieju przyszedł też czas na piękne chwile. Paulina Stenka, wygrywając rywalizację light contact oraz pointfighting, została niekwestionowaną Mistrzynią Polski na macie. Kilka tygodni wcześniej w Jarosławiu wywalczyła tytuł mistrzowski w formule kick-light. Paulina niepokonana na matach krajowych w 2023 roku podczas mistrzowskich turniejów kickboxingu. Do złotych medali Pauliny, złoto w light contact (tytuł obroniony sprzed roku) dorzuciła Żaneta Stenka, zaś w formule pointfighting wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski. Klasą błysnęła Zuzanna Kalbarczyk, która pewnie wywalczyła tytuł mistrzowski w formule pointfighting, zaś w light contact nieznacznie uległa w półfinale, sięgając ostatecznie po brąz w tej formule. 

Natalia Stemplewska po porażce w ćwierćfinale pointfighting, w turnieju GRANDCHAMPION (bez podziału na kategorie wagowe), zrewanżowała się przeciwniczce z 1/8 finału, tym razem wygrywając zdecydowanie. Tym zwycięstwem Natalia zapewniła sobie 3 miejsce w prestiżowym turnieju OPEN. Inna nasza reprezentantka w GRANDCHAMPION - świeżo kreowana Mistrzyni Polski Paulina Stenka również zajęła w tej rywalizacji 3 miejsce!  Michał Tatarynowicz, który wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, tym razem niestety nie przedarł się do strefy medalowej w swojej kategorii wagowej w formule pointfighting. 

Ostatecznie Nasza Drużyna wywalczyła 8 medali podczas Mistrzostw Polski w Będzinie. Podsumowując, zdobywamy 4 złote medale, 1 srebrny i 3 brązowe. 

Wyjazd był finansowany ze środków:

  • własnych zawodników i rodziców
  • dotacji Miasta Wejherowa
  • dotacji Gminy Luzino

Dziękujemy!

Przekaż nam 1% podatku