Żaneta Stenka Mistrzynią Europy!

Niedziela, 3 Wrzesień 2023

Żaneta Stenka, 17-letnia podopieczna trenera Rafała Karcz, członkini naszego Klubu, a reprezentująca KTS-K GOSRiT Luzino w pięknym stylu wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kickboxingu juniorek w wadze powyżej 70 kg w formule kick-light!

Reprezentantka Polski dołożyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy w formule light contact. Łącznie podczas ME w Turcji (Istambuł) Żaneta stoczyła łącznie 5 walk, wygrała 4.

Aktualna Wicemistrzyni Świata w formule light contact (Włochy 2022), była rozstawiona z numerem "1", zaś w formule kick-light z "jedynką" rozstawiona była z kolei inna Polka, Wiktoria Ziober, z którą Żaneta wygrywała już wcześniej, np. podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Jarosławiu.

Droga Żanety do tytułu Mistrzyni Europy w formule kick-light, walki finałowe

• PSATHA ANNA VIOLETA (rozstawiona z nr 3, Grecja) - wygr. Stenka
  • Cicek Sumeyye Tuana (Turcja) - wygr. Stenka
  • Ziober Wiktoria (1, Polska) - wygr. Stenka

Droga Żanety do tytułu Wicemistrzyni Europy w formule light contact, walki finałowe

• Gezer Kubra (Turcja) - wygr. Stenka
  • Gega Kristiana (Grecja) - wygr. Gega

W europejskich Mistrzostwach kickboxingu wzięła także udział debiutująca na międzynarodowych matach, również podopieczna trenera Rafała Karcz, wspierana przez Gminę Wejherowo Julia Drewa. W walce 1/8 finału wygrała z Colak Fatma, zawodniczką gospodarzy, zaś w ćwierćfinale uległa późniejszej tryumfatorce europejskiego czempionatu, jak również aktualną Mistrzynią Świata Harvey Summer z Wielkiej Brytanii. Julia startowała w kat. powyżej 65 kg kadetek starszych formuły pointfighting.

Za to Julia wystąpiła również w turnieju drużynowym, i tak Drużyna żeńska w składzie (Nina Śmigielska, Klaudia Siwczyńska, Pola Stołowska, Julia Drewa), wywalczyły tytuł Wicemistrzowski, co oznacza, że Julia legitymuje się tytułem drużynowej Wicemistrzyni Europy!

Warto podkreślić wspaniały wynik całej Reprezentacji Polski dzieci, kadetów młodszych, starszych i juniorów. Łącznie POLSKI KICKBOXING wywalczył na Mistrzostwach Europy aż 87 krążków (29 – 23 – 35) i zajęli 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepsi byli Brytyjczycy 97 (48-27-22).

W zawodach o Mistrzostwo Europy w kickboxingu startowało blisko 2000 zawodników - najlepszych kickboxerów w gronie dzieci, kadetów i juniorów z 38 krajów starego kontynentu!

W listopadzie odbędą się w Portugalii seniorskie Mistrzostwa Świata, gdzie walczyć będą o medale m.in. nasze Panie Trenerki, nadal czynne zawodniczki: Zuzanna Kalbarczyk i Paulina (starsza siostra Żanety) Stenka.