Agata Drewa zdobywa Puchar Polski

Poniedziałek, 6 Listopad 2023

Dnia 5 listopada w Świdniku (lubelskie) odbył się turniej rangi Pucharu Polski - Pointfighting Grand Prix dla dzieci, kadetów i juniorów.

Agata Drewa, reprezentująca KTS-K GOSRiT Luzino, zawodniczka naszego Klubu i podopieczna trenera Rafała Karcz, zdobyła Puchar Polski w kickboxingu do 47 kg kadetek młodszych. Jej starsza siostra, Julka Drewa wywalczyła brąz w kadetkach starszych do 65 kg, a srebro dołożyła Żaneta Stenka w wadze powyżej 70 kg juniorek.

Trener Rafał Karcz na turnieju pełnił rolę sędziego, a w narożniku czuwała Żaneta. Blisko podium była Oliwia Noetzel, która w kategorii kadetek starszych do 60 kg minimalnie uległa w walce eliminacyjnej i odpadła z turnieju.

Wyjazd był dofinansowany ze środków własnych Stowarzyszenia, pochodzących od Sponsora OPEC GDYNIA - dziękujemy! W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z 20 polskich Klubów.

Wyjazd był także dofinansowany ze środków pochodzących z dotacji Miasta Wejherowa, za co dziękujemy Włodarzom miasta z Panem Prezydentem Krzysztofem Hildebrandt na czele