19 medali w Suszu

Niedziela, 12 Maj 2024

Dnia 11 maja w Suszu (warmińsko-mazurskie), odbył się ogólnopolski turniej kickboxingu o Puchar Federacji Duet Fight Night pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Rywalizacja przebiegała w formułach walki kick-light (juniorzy, seniorzy), light contact (od kadeta do weterana), pointfighting (od kat. dzieci do weterana), K1-style i full contact (juniorzy, seniorzy). Odbył się również turniej rangi Pucharu Polski kadetów w formule kick-light.

Na Hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu rywalizowało na 6 matach i ringu łącznie ponad 500 zawodników z ok. 50 polskich klubów kickboxingu oraz zawodnicy z Litwy. 

Nasz Klub wystawił liczną Drużynę, składającą się z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia, jak i KTS-K GOSRiT Luzino w różnych formułach i kategoriach wiekowych. Turniej był świetną okazją do debiutu naszych Klubowiczów, którzy jeszcze nie mieli okazji zawalczyć na macie, a także do sprawdzenia formy przed ważniejszymi turniejami dla bardziej doświadczonych zawodników. Rywalizacja była też okazją do powalczenia z zawodnikami z innych klubów w formule soft contact (pianki) w kategorii dziecięcej. 

Nie mniej jednak, potraktowaliśmy zawody kontrolnie, a ostatecznie wywalczyliśmy 19 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Niektóre walki mogły potoczyć się bardziej pomyślnie, z kolei postawę niektórych zawodników odebraliśmy nad wyraz pozytywnie.

Warto zaznaczyć dobry występ debiutantów, podopiecznych trenera Tomasza Hirsz - Paulina Blank, Cyprian Księżopolski, czy Dawid Chmura. Ten ostatni debiutując na turnieju w półfinale trafił na bardzo utytułowanego zawodnika, z którym podjął walkę bez większych kompleksów. 

Bardzo dobrze spisały się nasze dzieci w formule soft contact (walka na pianki). W tej rywalizacji w przeważającej liczbie reprezentanci sekcji Kębłowo - podopieczni trenerki Pauliny Stenka-Formela.

Dobre recenzje za sędziowanie zebrali Dominika Tempska i Rafał Karcz, którzy oddelegowani byli do sędziowania Pucharu Polski kadetów. Wsparcie organizacyjne podczas tego turnieju zapewnili Grażyna i Jarosław Lenczewscy, którym serdecznie dziękujemy! 

   Już w piątek 17 maja bierzemy udział w kolejnych zawodach, będą to Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w kickboxingu formuła low kick. W Starachowicach zawalczy Żaneta Stenka. 

Wyjazd do Susza dofinansowany był drogą rocznej dotacji przez Gminę Luzino (zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino i Kębłowo) oraz przez Miasto Wejherowo (zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego). Drogą tej dotacji sfinansowaliśmy opłaty startowe oraz część opłat związanych z dojazdem. Część opłat, związanych z tym wyjazdem pokryli również zawodnicy i rodzice.

Szczegółowe wyniki naszych Reprezentantów z tego turnieju znajdziecie tutaj.   Dziękujemy całej Drużynie za godne reprezentowanie naszych Klubów.

Przekaż nam 1% podatku