Pięć medali podczas Mistrzostw Polski

Poniedziałek, 3 Czerwiec 2024

Bałtowski Kompleks Turystyczny był miejscem zmagań najlepszych kickboxerów w Polsce w gronie dzieci i kadetów w formułach walki pointfighting i light contact. Gospodarzem turnieju był Grzegorz WrzesieńFundacja Iron Angels. Patronat nad turniejem obejmował Polski Związek Kickboxingu, a medale najlepszym wręczał sam Prezes PZKB, Pan Piotr Siegoczyński oraz trenerzy Kadry Polski.

Na starcie stanęło łącznie 624 zawodników z 73 polskich klubów. Dodajmy, że to tylko dwie formuły walki dla kadetów (pointfighting i light contact) oraz jedna formuła w kategorii dzieci (pointfighting). Tak więc poziom sportowy był wysoki z bardzo dużą ilością kandydatów do zdobycia upragnionego medalu Mistrzostw Polski!

Nasza Drużyna złożona tym razem tylko z zawodników KTS-K GOSRiT Luzino, wywalczyła ich aż 5! Do pełni szczęścia zabrakło złotego medalu, ale biorąc pod uwagę poziom rywalizacji oraz ilość walk, które trzeba było stoczyć aby chociaż otrzeć się o medal - turniej zaliczamy do udanych. 

Po raz kolejny możemy cieszyć się, że dobrze zaprezentowaliśmy się jako Drużyna i powróciliśmy do domów bez kontuzji. Najbliżej tytułu mistrzowskiego była Agata Drewa, która w roku 2024 po raz pierwszy startuje w kategorii kadetek starszych (do lat 16). W latach ubiegłych nie miała sobie równych w wieku kadetki młodszej, a w tym roku przeciera sobie szlaki już w starszej grupie rówieśniczej.

Agata wygrała aż 5 walk, a przegrała 2...czego rezultatem jest zdobycie 2-krotnie w kategorii do 50 kg srebrnego medalu. W formule light contact była szczególnie bliska zwycięstwa w potyczce finałowej, jednakże ostatecznie Agata przegrała przez niejednogłośną decyzję 1:2. W pointfighting również srebro.

Reprezentantka KTS-K GOSRiT Luzino otrzymała powołanie na zgrupowanie kadry narodowej light contact, które pod koniec miesiąca odbędzie się w Warszawie. Tam być może powalczy o prawo startu w Mistrzostwach Świata, które dla kadetów, jak i juniorów odbędą się na przełomie sierpnia i września w Budapeszcie. 

Srebrny medal w formule pointfighting kadetów starszych wywalczył w wadze do 69 kg Konrad Lenczewski, który w walce 1/2 finału stoczył dobry pojedynek, co dało mu zwycięstwo, jednak finałowy oponent okazał się "jeszcze dzisiaj" poza zasięgiem. Powrót Konrada po przerwach w startach należy zaliczyć do udanych! W formule light contact zabrakło doświadczenia i obycia w walce. Konrad przegrał w fazie eliminacji. Ostatecznie oceniamy start Konrada jako dobry i bardzo potrzebny dla drużynowego wyniku, który nie jest może genialny, ale na pewno bardzo dobry. Dzięki Konradowi, cieszymy się z medalu Mistrzostw Polski pointfighting w kategorii męskiej po wielu latach! 

Świetny start w formule zarówno pointfighting i light contact podczas tegorocznych MP w Bałtowie zaliczyła Magdalena Tempska! Styl walki Magdy mógł się podobać, była zawzięta, zdeterminowana i wierzyła w sukces. Ostatecznie dorzuca dla Drużyny dwa brązowe medale! Szczególnie w light contact pojedynek półfinałowy był bardzo dobry pod względem taktycznym. Przegrała z ubiegłoroczną MP, a jak się później okazało przeciwniczka gładko rozprawiła się w finale z inną zawodniczką. Nasza Magda przysporzyła półfinałowej rywalce wiele problemów i nerwów, a przecież była to fighterka, która walczyła podczas MŚ i ME! Brawo Magda!

Poza strefą medalową: Ola LenczewskaPrzemek Klas. Ola trafiła w fazie eliminacji na późniejszą Mistrzynię. Niestety nie nawiązaliśmy ani trochę walki z przyszłą jak się później okazało zdobywczynią 1 miejsca w kategorii kadetek młodszych do 42 kg. Ola to jednak przykład pozytywnej dziewczynki, która owszem stara się walczyć najlepiej jak potrafi, ale to jeszcze nie jest Jej czas. Zapewne dzięki regularnym treningom i zaangażowaniu Jej czas nadejdzie - wierzymy w to!

Przemek Klas to zawodnik, który z pewnością mógł wywalczyć medal w formule pointfighting, ale tego nie zrobił! Dlaczego? Wiele czynników negatywnych do tego się przyczyniło...Z pewnością mało startów kontrolnych przed MP, co za tym idzie brak doświadczenia turniejowego, zbyt mała koncentracja na zadaniu...i wreszcie...za szybkie "rozluźnienie", bo po pierwszej rundzie prowadził w walce o medal...SZCZEŚCIOMA punktami, na początku drugiej rundy powiększył przewagę do ośmiu...a ostatecznie przegrał trzema punktami! Brawa dla przeciwnika za wiarę i walkę do końca - wiadomo, że to zawsze się opłaca, a tym bardziej podczas walki z Przemkiem. 

W formule light contact Przemek co prawda nie wywalczył medalu, ale stoczył dwie na prawdę dobre walki! Pierwszą walkę wygrał przez przewagę techniczną przed czasem. W 1/8 finału pokazał wielkie serce do walki...to jednak nie wystarczyło. Jego na prawdę dobry, mocny i wyrównany pojedynek zatarł wrażenie po "oddaniu" medalu w pointfighting. Przemek nie odpoczywa długo, bo już za tydzień wybiera się na turniej do Mińska Mazowieckiego!

Swój debiut zaliczyła również Julia Drewa. Oczywiście nie w walce, a w narożniku. Julka wzorowo wywiązała się ze swoich zadań, jeśli chodzi o asystę i wsparcie dla trenera Rafała. Być może należy pomyśleć o Julce jako o przyszłej trenerce naszej Drużyny... ;) Dziękujemy Julka. Dziękujemy również Jarkowi Lenczewskiemu za wsparcie organizacyjne! Bardzo cenimy sobie i szanujemy współpracę z Rodzicami przy wyjazdach sportowych. 

Odległy wyjazd do Bałtowa, czyli podróż, noclegi, a także opłaty startowe były obciążeniem dla i tak skromnego budżetu naszej Drużyny. Wyjazd zawodników z Gminy Luzino dofinansowała GMINA LUZINO z Panem Wójtem Jarosławem Wejer na czele - w ramach rocznej dotacji dla Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego. Przeznaczyliśmy również środki, pozyskane od Sponsorów - OPEC Gdynia Sp. z o.o. oraz MAR-BRUK ZRB Luzino Pan Marek Bulczak. Udział w turnieju dofinansowali również rodzice naszych zawodników ze środków własnych.

Przekaż nam 1% podatku