13 medali Mistrzostw Polski w roku 2024!

Wtorek, 25 Czerwiec 2024

Czas startów w mistrzowskich turniejach krajowych już minął i warto podsumować nasze osiągnięcia z najważniejszych zawodów, a do nich należą bezsprzecznie Mistrzostwa Polski!

W roku 2024 zdobyliśmy łącznie aż 13 medali Mistrzostw Polski w kickboxingu, w tym 4 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe. Mistrzyniami Polski zostały siostry Paulina Stenka-Formela oraz Żaneta Stenka. Paulina wywalczyła tytuł mistrzowski w formule kick-light oraz low kick, zaś Żaneta również w kick-light oraz w full contact.

Tytuły Wicemistrzowskie powędrowały do Agaty Drewa (light, kick-light i pointfighting), Mai Starosta (kick-light) oraz Konrada Lenczewskiego w formule pointfighting. Srebro dołożyła ponownie Żaneta, która była druga podczas MP low kick.

Brązową medalistką krajowego czempionatu została Zuzanna Kalbarczyk-Plackowska w formule full contact oraz 2-krotnie Magdalena Tempska (formuły pointfighting i light contact).

Sezon startowy oczywiście jeszcze się nie skończył. Wydaje się, że okres wakacji sprzyja odpoczynkowi i relaksowi, ale dla naszych międzynarodowych fighterek w żadnym wypadku. Młodsza z sióstr, 18-letnia Żaneta Stenka w ramach przygotowań do czekających ją Mistrzostw Świata w Budapeszcie (sierpień/wrzesień), weźmie udział w klubowym obozie przygotowawczym, a także w zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Cetniewie. Paulina z kolei uczestniczyć będzie w kilku zgrupowaniach kadry kick-light oraz w tygodniowym obozie przygotowawczym Kadry Narodowej. Wszystko po to, aby optymalnie przygotować się do startu w Mistrzostwach Europy w Grecji, które odbędą się w listopadzie 2024.

O miejsce w Reprezentacji walczy dzielnie Agata Drewa, która w tym roku 3-krotnie wywalczyła srebrne medale MP, bezpośrednio jednak niedające jej gwarantowanego miejsca w Reprezentacji kadetek starszych na Mistrzostwa Świata - trzymamy kciuki!

W drugiej części sezonu, czyli od września do końca roku, planujemy wystartować w ok. 8 turniejach w Polsce i sezon zakończymy pod względem ilości startów podobnie jak w zeszłym roku. W 2023 wystartowaliśmy łącznie w aż 21 turniejach!