Ostatni wyjazd sezonu dla Gryfa

Czwartek, 13 Czerwiec 2013

Wyjazdowe spotkanie WKS-u Gryf Orlex Wejherowo z Elaną Toruń zakończyło się wygraną gości 1:2. Do końca rozgrywek została jedna kolejka, jest jeszcze szansa na awans w tabeli.

Ostatni mecz sezonu poza swoim stadionem Gryfy rozegrały z Toruniu, z miejscową Elaną. Z Kujaw zawodnicy wywieźli komplet punktów, i w dobrych humorach mogą przystąpić do kończącej sezon 34. kolejki.

Sezon ima się ku końcowi, a piłka nożna w wykonaniu obu zespołów wyraźnie to pokazała. Trenerzy i zawodnicy pozwolili sobie na więcej eksperymentów i luźnej gry, mając już zresztą pewność utrzymania (Gryf) lub spadku (Elana).

Wynik w poniedziałkowym spotkaniu otworzył w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie Grzegorz Gicewicz, dobiając strzał Rafała Siemaszki. Wcześniej okazję miał m. in. Jakub Kaszuba, a także Gicewicz i Siemaszko.

W drugiej połowie spotkania nadal przy piłce częściej utrzymywał się zespół Gryfa. Jako pierwszy poważnie zagroził rywalom Siemaszko, ale tym razem obrona Elany nie dała się wywieźć w pole. Nie poradziła sobie jednak w 57. minucie, kiedy w wyniku ładnej akcji z udziałem Gicewicza gola na 0:2 zdobył Łukasz Krzemiński.

W dalszej części meczu wejherowianie mieli jeszcze parę okazji, w tym wprowadzony na boisko po drugiej bramce Mateusz Łuczak, ale także piłkarze Elany nie przespali swojej okazji. W 78. minucie bramkarz Wiesław Ferra uległ Wojciechowi Świderkowi. Na więcej gospodarzy nie było jednak stać, wobec czego stan 1:2 utrzymał się do końca.

Do końca sezonu Gryf ma jeszcze do rozegrania u siebie mecz z KS-em Polkowice - odbędzie się on 15 czerwca o 17:00, a zakłady bukmacherskie dają nieco większe szanse na wygraną gości. W razie wygranej, zespół Dariusza Mierzejewskiego może zaliczyć awans z 10. na 9. lokatę w tabeli II lig. Informacje z Ekstraklasy i lig europejskich można śledzić na stronie wiadomości bet365.