Rafał Karcz powołany na sędziego podczas Mistrzostw Świata

Poniedziałek, 23 Wrzesień 2013

Rafał Karcz został powołany na sędziego podczas odbywających się Mistrzostw Świata World Fightsport and Martial Arts Council, które odbędą się w Hagen. Nasz trener i prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego sędziować będzie walki planszowe - semi i light contact. Jest to wielkie wyróżnienie dla Wejherowianina, który uprawnienia sędziowskie posiada od 2009 roku, natomiast od 2012 roku posiada uprawnienia sędziego międzynarodowego. Podczas Otwartych Mistrzostw Świata, Wejherowskie Stowarzyszenie wystawi 12 osobową Drużynę zawodników oraz prawdopodobnie żeńską drużynę juniorów na rywalizację drużynową. Polski sędzia na tak wielkiej imprezie (ponad 800 zawodników z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk) to wyróżnienie dla polskiego oddziału Federacji WFMC w Polsce, który istnieje od 2012 roku. W styczniu tego roku w Mińsku Mazowieckim zostały zorganizowane I Mistrzostwa Polski WFMC. Organizował je trener Kamil Chłopik (II DAN WFMC), szef strefy wschodniej na Polskę WFMC. Współorganizatorem i sędzią głównym zawodów był właśnie Rafał Karcz. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe z Mistrzostw przywiozło wtedy 22 indywidualne medale, a w klasyfikacji drużynowej Klub zajął 1 miejsce.