Komplet medali podczas Otwartego Pucharu Europy Kong Sao

Poniedziałek, 28 Październik 2013

W dniach 26-27 października w Mikołowie (woj. śląskie), oddalonym o prawie 600 km mieście, odbył się otwarty Puchar Europy Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki Kong Sao. W tych zawodach wzięli udział także zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy do Wejherowa przywieźli komplet medali, tj. złoto, srebro i brąz.

1 miejsce i Puchar Europy Kong Sao wywalczył w semi contact po dwóch zwycięskich pojedynkach trener Rafał Karcz, który najpierw pokonał po bardzo zaciętej walce reprezentanta Ukrainy, następnie bardzo szybko rozprawił się z zawodnikiem z Polski (przewaga techniczna) i sięgnął po Puchar w kat. seniorów do 60 kg. Srebrny medal wywalczyła Patrycja Hinc, która w finale musiała uznać wyższość rywalki również z Polski, która wcześniej odprawiła dobrze dysponowaną w tym dniu Słowaczkę. Wielką niespodziankę sprawił Mikołaj Herzberg, którego był to debiut w formule semi contact. W kat. juniorów powyżej 60 kg wywalczył po 2 zwycięskich walkach (z Ukraincem i Polakiem) i jednej przegranej (zawodnik z Ukrainy) brązowy medal. Mikołaj zasługuje na duże słowa pochwały i uznania. W formule semi contact robi świetne postępy. Mniej szczęścia miał Paweł Bartkiewicz, który mimo dwóch zwycięskich pojedynków, lecz także dwóch porażkach, zajął w zawodach 4 miejsce. Wyjazd należy zaliczyć do udanych i być może również za rok zaznaczymy swoją obecność w Mikołowie.

Wyprawę na zawody finansowali Rodzice zawodników oraz trener z własnych środków. W zawodach brało udział ok 300 zawodników z Polski, Ukraiy, Słowacji, Węgier i Czech. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportów i Sztuk walki KONG SAO z Panem Sylwestrem Czarnotą na czele. Zapraszamy na stronę Kong Sao: www.kongsao.pl