36 medali w Mińsku Mazowieckim

Sobota, 11 Styczeń 2014

Historyczny sukces Klubu oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Drużyn

Już do historii przeszły zorganizowane w Mińsku Mazowieckim II Otwarte Mistrzostwa Polski sztuk walki Federacji WFMC. Podczas tego turnieju Nasi zawodnicy z sekcji Wejherowo oraz Luzino zaprezentowali się wręcz fenomenalnie i wywalczyli dla naszego Klubu 36 krążków, 13 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych medali. Taki bilans medalowy pozwolił nam bardzo pewnie z dorobkiem 144 pkt zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Drużyn. Dodatkowo Zuzia Kalbarczyk została wybrana "Najlepszą zawodniczką wśród młodziczek", a Kornelia Szymańska "Najlepszą juniorką" Mistrzostw. Jest to ogromny sukces Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, wspieranego zawodnikami GOSRiT Luzino. Do tej pory na żadnych innych zawodach nie wywalczyliśmy takiej ilości medali. Zdobyliśmy medale we wszystkich kategoriach wiekowych, poczynając od kat. dzieci, po młodzików, juniorów i seniorów. Sukces ten jest składowym morderczej pracy zawodników podczas treningów, trenerów, a także rodziców młodych zawodników, którzy bardzo mocno angażują się w nasze życie sportowe. W 2014 roku otwieramy nowy rozdział historii naszej działalności.

 • Gorąco dziękuję wszystkim zawodnikom za determinację, ciężką pracę oraz walkę do ostatniej sekundy o każdy punkt. Tworzymy wspaniałą i silną Drużynę sportowców. Gdyby nie Wasze zaangażowanie, historia naszego klubu nie byłaby tak bogata. Jesteście najważniejszą częścią naszej działalności, zdobywacie medale, budujecie prestiż klubu. Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie pomoc Rodziców najmłodszych zawodników. Wraz z nami wybrali się do Mińska wspomagać całą Drużynę. Gdyby nie Rodzice, nie moglibyśmy wybrać się tak liczną ekipą na zawody. Szczególne podziękowania dla Marcina Laskowskiego, Sebastiana Fragel, Krzysztofa Siecińskiego, Tomasza Szymańskiego, Darka Dawidowskiego oraz dla Pani Weroniki za wsparcie duchowe oraz organizacyjne podczas tego turnieju. Dziękuję Tomkowi Hirsz za wspieranie i fachowe rady w narożnikach zawodników. Słowa podziękowania kieruję także do Pomorskiej Komunikacji Samochodowej, która to wspomogła wyjazd do Mińska. Bardzo dziękuję również Gminie Wejherowo, za sfinansowanie opłaty startowej dla zawodników z terenu Gminy Wejherowo.

Pozdrawiam i dziękuję, Rafał Karcz.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zawodników.

Złote medale II Otwartych Mistrzostw Polski w sztukach walki Federacji WFMC wywalczyli:

 • Siecińska Nikola semi contact kat. młodzik do 30 kg;
 • Siecińska Nikola semi contact kat. młodzik do 35 kg;
 • Kalbarczyk Zuzanna semi contact kat. młodzik do 40 kg;
 • Kalbarczyk Zuzanna semi contact kat. młodzik +40 kg;
 • Kalbarczyk Zuzanna light contact kat. młodzik - 40 kg;
 • Kalbarczyk Zuzanna light contact kat. młodzik + 40 kg;
 • Laskowski Oliwer semi contact kat. młodzik + 45 kg;
 • Stark Filip semi contact kat. junior - 55 kg;
 • Stark Filip semi contact kat. junior +55 kg;
 • Szymańska Kornelia semi contact kat. junior - 55 kg;
 • Szymańska Kornelia semi contact kat. junor - 60 kg;
 • Hinc Patrycja semi contact kat. junior - 50 kg;
 • Pryka Marek light contact kat. senior +85 kg.

Srebrne medale:

 • Dawidowski Patryk semi contact kat. dzieci do 25 kg;
 • Brodzik Mateusz semi contact kat. młodzik - 40 kg;
 • Brodzik Mateusz semi contact kat. młodzik -45 kg;
 • Hinc Patrycja semi contact kat. junior - 55 kg;
 • Kohnke Aleksander semi contact kat. junior - 55 kg;
 • Kohnke Aleksander semi contact kat. junior - 60 kg;
 • Herzberg Mikołaj semi contact kat. junior -70 kg;
 • Stenka Paulina semi contact kat. junior - 60 kg;
 • Stenka Paulina semi contact kat. junior +60 kg;
 • Korthals Monika light contact - 65 kg;
 • Mackiewicz Paweł light contact +85 kg.

Brązowe medale:

 • Fragel Maciej semi contact kat. dzieci +35 kg;
 • Kwidzińska Julia semi contact kat. młodzik +40 kg;
 • Macholl Kacper semi contact kat. młodzik - 45 kg;
 • Macholl Kacper semi contact kat. młodzik +45 kg;
 • Bartkiewicz Paweł semi contact kat. junior - 60 kg;
 • Stenka Paulina light contact kat. junior - 60 kg;
 • Stenka Paulina light contact kat. junior +60 kg;
 • Rotta Paweł light contact kat. junior - 65 kg;
 • Herzberg Mikołaj light contact kat. junior - 70 kg;
 • Hirsz Tomasz light contact kat. senior 75 kg;
 • Hirsz Tomasz semi contact kat. senior - 75 kg;
 • Korthals Monika semi contact kat. senior -65 kg.

Sponorzy wyjazdu do Mińska Mazowieckiego:

- Rodzice i sami zawodnicy - opłata autokaru, opłaty startowe i inne związane z udziałem w zawodach;

- Pomorska Komunikacja Samochodowa - pomoc przy organizacji wyjazdu;

- Gmina Wejherowo - opłata startowa dla zawodników z terenu Gminy.

DZIĘKUJEMY!

Przekaż nam 1% podatku