36 medali w Mińsku Mazowieckim

Sobota, 11 Styczeń 2014

Historyczny sukces Klubu oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Drużyn

Już do historii przeszły zorganizowane w Mińsku Mazowieckim II Otwarte Mistrzostwa Polski sztuk walki Federacji WFMC. Podczas tego turnieju Nasi zawodnicy z sekcji Wejherowo oraz Luzino zaprezentowali się wręcz fenomenalnie i wywalczyli dla naszego Klubu 36 krążków, 13 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych medali. Taki bilans medalowy pozwolił nam bardzo pewnie z dorobkiem 144 pkt zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Drużyn. Dodatkowo Zuzia Kalbarczyk została wybrana "Najlepszą zawodniczką wśród młodziczek", a Kornelia Szymańska "Najlepszą juniorką" Mistrzostw. Jest to ogromny sukces Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, wspieranego zawodnikami GOSRiT Luzino. Do tej pory na żadnych innych zawodach nie wywalczyliśmy takiej ilości medali. Zdobyliśmy medale we wszystkich kategoriach wiekowych, poczynając od kat. dzieci, po młodzików, juniorów i seniorów. Sukces ten jest składowym morderczej pracy zawodników podczas treningów, trenerów, a także rodziców młodych zawodników, którzy bardzo mocno angażują się w nasze życie sportowe. W 2014 roku otwieramy nowy rozdział historii naszej działalności.

• Gorąco dziękuję wszystkim zawodnikom za determinację, ciężką pracę oraz walkę do ostatniej sekundy o każdy punkt. Tworzymy wspaniałą i silną Drużynę sportowców. Gdyby nie Wasze zaangażowanie, historia naszego klubu nie byłaby tak bogata. Jesteście najważniejszą częścią naszej działalności, zdobywacie medale, budujecie prestiż klubu. Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie pomoc Rodziców najmłodszych zawodników. Wraz z nami wybrali się do Mińska wspomagać całą Drużynę. Gdyby nie Rodzice, nie moglibyśmy wybrać się tak liczną ekipą na zawody. Szczególne podziękowania dla Marcina Laskowskiego, Sebastiana Fragel, Krzysztofa Siecińskiego, Tomasza Szymańskiego, Darka Dawidowskiego oraz dla Pani Weroniki za wsparcie duchowe oraz organizacyjne podczas tego turnieju. Dziękuję Tomkowi Hirsz za wspieranie i fachowe rady w narożnikach zawodników. Słowa podziękowania kieruję także do Pomorskiej Komunikacji Samochodowej, która to wspomogła wyjazd do Mińska. Bardzo dziękuję również Gminie Wejherowo, za sfinansowanie opłaty startowej dla zawodników z terenu Gminy Wejherowo.

Pozdrawiam i dziękuję, Rafał Karcz.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zawodników.

Złote medale II Otwartych Mistrzostw Polski w sztukach walki Federacji WFMC wywalczyli: