Zuzia Kalbarczyk podwójną Mistrzynią Polski w kickboxingu

Poniedziałek, 31 Marzec 2014

1396282204-20140329-135740.jpgW dniach 28-30 marca br. w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów młodszych i starszych. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe reprezentowało 4 zawodników, którzy wywalczyli 5 medali Mistrzostw Polski, w tym dwa złote. Bohaterką naszej Drużyny została Zuzanna Kalbarczyk, która w pięknym stylu sięgnęła najpierw po Mistrzostwo Polski pointfighting (sobota), natomiast w niedzielnej rywalizacji light contact również okazała się niepokonaną i sięgnęła po swój drugi tytuł mistrzowski. Zuzia walczyła w kat. kadetów młodszych do 42 kg.

Dwa srebrne medale dla Klubu wywalczyła Paulina Stenka, która rywalizowała do 65 kg kadetów starszych. Paulina pokazała, że jest perspektywiczną zawodniczką, a walkę 1/2 finałową w light contact wygrała po zaciętym boju. W finale light contact nie do przejścia w tym dniu okazała się zawodniczka Policynego Towarzystwa Sportowego z Łukowa, trenera Zenona Pawlikowskiego.

W dobrym stylu tytuł Wicemistrza Polski wywalczył także Oliwer Laskowski, który w półfinale rozprawił się z zawodnikiem z Zielonej Góry, by ulec w finale zawodnikowi z Piaseczna. Tym razem poza podium znalazła się będąca ostatnio w słabszej dyspozycji Kornelia Szymańska, która jednak zapowiedziała już ciężkie treningi i mobilizację do kolejnego treningu.

Zawody zorganizowane przez Polski Związek Kickboxingu oraz czołowy Klub kickboxingu w Polsce, Champion Lubawa trenera Rafała Mazurowskiego okazały się być świetną imprezą, z ładną oprawą. Nie można mieć żadnych zarzutów co do organizacji turnieju oraz pracy sędziów. Oby więcej takich turniejów w Polsce!

1396282323-20140330-155945.jpgWejherowskie Stowarzyszenie Sportowe składa gorące podziękowania Sponsorom wyprawy do Lubawy:

• Dziękujemy Rodzicom Zuzi, Pauliny, Oliwera, Kornelii;

• Dziękujemy Gminie Wejherowo za wsparcie zawodnika z Gminy Wejherowo;

• Dziękujemy Miastu Wejherowo za udzieloną dotację, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w zawodach w Lubawie;

• Dziękujemy Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących Andrzejowi Gredeckiemu, że nas wspiera.

Podziękowania także dla Marcina Laskowskiego wraz żoną Justyną za pomoc w organizacji wyjazdu oraz wsparcie duchowe podczas walk naszych zawodników!

Teraz planujemy wziąć udział w Pucharze Polski - "Polish Open kickboxing", który odbędzie się w odległej dla nas miejscowości Krynica Zdrój. Tam zawalczy nasza Mistrzyni Polski Zuzia Kalbarczyk. Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć Zuzię w walce o Puchar Polski, proszone są o kontakt z trenerem Rafałem Karczem.