Drugi trening rodzinny karate sportowego

Sobota, 5 Kwiecień 2014

1396707074-dsc-1444.jpgW minioną środę odbył się drugi już trening rodzinny sekcji karate sportowego Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Rodzice naszych zawodników po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez instruktora Tomasza Hirsz i spróbować swoich sił w treningu sztuk walki. Rodzice, pod czujnym okiem młodych zawodników  przystąpili do rozgrzewki po której nastąpił trening kopnięć. Mimo że dla większości rodziców było to pierwsze spotkanie ze sztukami walki, całkiem nieźle radzili sobie z technikami nożnymi, które jak wiadomo do prostych nie należą. Po nauce technik przyszedł czas na wyczerpujący trening wytrzymałościowy na workach bokserskich. Każdy z rodziców jak i zawodników miał szanse przekonać się jak męczące  mogą być tego typu treningi powalczyć nie tylko z workiem ale także z własnym zmęczeniem. Podczas gdy dwie osoby równocześnie trenowały na workach, reszta uczestników treningu dzielnie ich dopingowała. Po tej wyczerpującej części treningu przyszedł czas na relaks i zabawy biegowe co bardzo spodobało się wszystkim trenującym.

  •  Po pierwszym bardzo udanym treningu rodzinnym który odbył się w grudniu ubiegłego roku, postanowiłem że treningi rodzinne staną się już stałą częścią programu naszej sekcji - poinformował trener Tomek.

1396707147-dsc-1496.jpgPo liczbie chętnych rodziców widać, że takie zajęcia są potrzebne nie tylko dzieciom  ale także ich rodzicom którzy niejednokrotnie pytali kiedy następny trening rodzinny - co bardzo cieszy.
Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu młodych karateków będzie egzamin na stopnie wyszkolenia który planowany jest na przełomie kwietnia i maja.

Trzymamy kciuki!

Przekaż nam 1% podatku