Tomek Hirsz wziął udział w Harpaganie

Niedziela, 13 Kwiecień 2014

1397400128-cam00193.jpgInstruktor Wejherowskiego Stowarzyszenie Sportowego, Tomasz Hirsz, po raz kolejny wziął udział w ekstremalnym rajdzie na orientacje ,,harpagan". Podczas 47 edycji rajdu który w tym roku odbył się w Bożympolu Wielkim, Tomek spróbował swoich sił na dystansie 50 km.

 

  • Był to według mnie najtrudniejszy rajd w którym startowałem pod względem terenu jak i rozmieszczeniu punktów kontrolnych. Górzyste tereny i czas zaplanowany przez organizatorów do meldowania się w punktach kontrolnych zmuszał uczestników do narzucenia bardzo dużego tempa. Poza tym organizatorzy w tej edycji postanowili zwiększyć ilość punktów co dodatkowo utrudniło przejście całego rajdu. Komentuje Tomasz Hirsz, który już po raz piąty wziął udział w tym rajdzie.
  • Mimo tempa które sobie obrałem, nie udało mi się niestety zmieścić w czasie na punkcie ósmym, co spowodowało że musiałem wracać do bazy, kończąc rajd na punkcie 7, oddalonym od bazy o ok. 35 km.

Rajd ,,Harpagan" po raz pierwszy zorganizowany został w 1989 roku na trasie z Gdańska do Kościerzyny i wzięło w nim udział 5 osób i był to rajd wyłącznie pieszy. W 1995 roku po raz pierwszy ruszył rajd rowerowy, od tego czasu ,,harpagan" jest coraz bardziej urozmaicany o nowe trasy.
Głównym założeniem rajdu jest pokonanie dużej odległości , meldując się w punktach kontrolnych oznaczonych na mapie i ukończenie rajdu w określonym czasie. Do głównych tras pieszych należy 100 km które trzeba pokonać w 24 godziny i 50 km na które zarezerwowano 12 godzin.

Gratulujemy Tomku wytrwałości. Za rok startujemy całą reprezentacją;)

Przekaż nam 1% podatku