Medale na Polish Open Kickboxing w Krynicy Zdrój

Poniedziałek, 5 Maj 2014

1399310591-20140503-131032.jpgZawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wzięli udział w długi weekend majowy w zawodach POLISH OPEN KICKBOXING CUP w Krynicy Zdrój. Wejherowo reprezentowało troje zawodników, którzy wywalczyli 3 medale. Międzynarodowy Puchar Polski wywalczyła wspierana przez Gminę Gniewino Nikola Siecińska w kat. kadet młodszy do 32 kg pointfighting. Nikola w pięknym stylu w finale pokonała dobrze dysponowaną i świetnie kopiącą reprezentantkę Węgier. Kolejny złoty medal i międzynarodowy Puchar Polski trafił do Kornelii Szymańskiej, który po zwycięstwie nad zawodniczką gospodarzy, w finale po wyrównanej walce stosunkiem punktów 5:4 wygrała z Pauliną Stenka z partnerskiego Klubu KTS-K GOSRiT Luzino. Brązowy medal dorzucił Oliwer Laskowski, który w półfinale uległ jednym punktem zawodnikowi z Klubu Debreczeni Team Węgry.

Trzeba zaznaczyć, że oprócz zawodników z Wejherowa, w tym turnieju wzięli udział także zawodnicy Klubu KTS-K GOSRiT Luzino, który jest partnerskim klubem Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Luzińscy poodpieczni Rafała Karcza wywalczyli dwa złote medale (dwukrotnie Zuzia Kalbarczyk), srebro i brąz (Paulina Stenka) oraz srebro (Patrycja Hinc). Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Podczas turnieju POLISH Open do wygrania w trybie losowania były atrakcyjne nagrody, takie jak skutery, rowery i inne. Dodatkowo zawodnicy, którzy wygrali swoje kategorie, otrzymali nagrody finansowe od Organizatorów, Klubu LUKS JAS-POL Krynica Zdrój trener Ewa i Krzysztof Bulanda.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

• Urzędu Miasta Wejherowa. Miasto Wejherowo wspiera nas w drodze dotacji, dzięki której mogliśmy wziąć udział w rywalizacji prestiżowego turnieju POLISH OPEN;
  • Gminy Gniewino - za wsparcie zawodniczki Nikoli Siecińskiej, złotej medalistki międzynarodowego Pucharu Polski, mieszkanki Rybna;
  • Marcina i Justyny Laskowskiej, a także Krzysztofa Siecińskiego - za wsparcie organizacyjne i duchowe podczas tego turnieju;

Galeria zdjęć z wyjazdu dostępna na profilu Facebook: www.facebook.com/sportwejherowo Kolejnym turniejem dla zawodników w gronie kadetów będzie Puchar Polski w kickboxingu, który zostanie zorganizowany w Pułtusku pod koniec maja.