116 medali w sezonie. Oto nasze podsumowanie

Wtorek, 22 Lipiec 2014

1406034996-10306255-303634673129136-7612Czas na podsumowanie sezonu sportowego 2013/2014 w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym. Był to sezon dla nas bardzo udany. Przeczytajcie jak wyglądał mijajcący sezon dla naszych zawodników i oceńcie sami działalność Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. W podsumowaniu uwzględniono także osiągnięcia partnerskiego Klubu, KTS-K GOSRiT Luzino - sekcji kickboxingu.

 • W sezonie 2013/2014 roku Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wraz z KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyło 116 medali zawodów rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zawodnicy reprezentujący miasto Wejherowo, gminę Wejherowo oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe: 94 medale - 34 złote, 27 srebrne, 33 brązowe;
 • Zawodnicy reprezentujący gminę Luzino oraz Klub KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyli 22 medale - 12 złote, 7 srebrne, 3 brązowe medale;
 • Łącznie wywalczyliśmy 116 medali, w tym 46 złote, 34 srebrne, 36 brązowe;

Startowaliśmy łącznie w 10 imprezach sportowych, tj.

Otwarty Puchar Europy Kong Sao - Mikołów, październik 2013;

Otwarte Mistrzostwa Świata w sztukach walki Federacji WFMC- Hagen, październik 2013;

Otwarte Mistrzostwa Polski w sztukach walki Federacji WFMC - Mińsk Maz, styczeń 2014;

Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów młodszych i starszych - Lubawa, marzec 2014;

Międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu - Krynica Zdrój, maj 2014;

Otwarty Puchar Polski sztuk walki WFMC - Barczewo, maj 2014;

Puchar Polski w kickboxingu kadetów młodszych i starszych - Pułtusk, maj 2014;

Kaszub Cup w sztukach walki WFMC - Luzino, czerwiec 2014;

Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów - Ostrowiec Świętokrzyski, czerwiec 2014;

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu - Rzeszów, czerwiec 2014.

 • W Klubie pracowało na zasadach wolonatriatu pracowało trzech trenerów, którzy posiadają stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć: Rafał Karcz, Tomasz Hirsz, Andrzej Duszyński;
 • W minionym sezonie powstała nowa sekcja Klubu, tj. sekcja karate sportowego dla dzieci w wieku od lat 5. Kierownikiem sekcji został Tomasz Hirsz. W ciągu trwania sezonu do grupy karate sportowego zapisało się ponad 15 dzieci;
 • Nasi zawodnicy indywidualnie otrzymali wsparcie od Gmin. Kornelia Szymańska otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Wejherowo w wys. 3000 zł, Oliwer Laskowski Nagrodę Wójta Gminy Wejherowo w wys. 1000 zł. Nikola Siecińska otrzymała wsparcie roczne od Wójta Gminy Gniwino w wys.  4800 zł;
 • Klub w minionym sezonie sportowym wspierany był dotacją roczną Gminy Wejherowo w wys. 2000 zł, Miasta Wejherowa w wys. 7000 zł. Otrzymał także wsparcie finansowe od Sponsorów: Firmy ELSTARK, Firmy ELEKTRYCZNE INTSTALATORSTWO BARTŁOMIEJ KOMKOWSKI, Firma DJ-PROJEKTY ANDRZEJ HERZBERG;
 • Klub pod koniec sezonu pozyskał Sponsora głównego - DJ PROJEKTY Andrzej Herzberg;

1403609323-logo-design-joomla.png

 • Zorganizowano zgrupowanie dla Kadry i Reprezentacji Klubu w Luzinie w dniach 14-16 sierpnia 2013 roku. Zgrupowanie sfinansowała nam Firma PREiB ELSTARK;
 • Klub zaproszony był na szereg pokazów, np. Dzień Chleba w wejherowskiej Kolegiacie dnia 25 sierpnia;
 • Nawiązano współpracę z wejherowskim Tiger Gym, dzięki tej współpracy nasi zawodnicy korzystają z siłowni bezpłatnie;
 • Zorganizowano seminarium sportowe z kickboxingu z Mistrzem Świata w kickboxingu Cezarym Rzepnickim z Pułtuska. Seminarium odbyło się na sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie;
 • Zmieniliśmy miejsce zajęć sportowych w Wejherowie. Nawiązano współpracę z ZSO nr 2 i będziemy kontynuować współpracę w nowym sezonie sportowym;
 • Zapoczątkowaliśmy akcję "ZESZYT DLA UCZNIAKA", która kontynuację będzie miała w kolejnych latach działalności Klubu;
 • Zorganizowano w okresie ferii zimowych III Zgrupowanie zimowe dla chętnych, w którym uczestniczyło 18 osób;
 • Zorganizowano w okresie wakacji VII letni Letni Obóz, w którym uczestniczyło ponad 30 osób;
 • Zorganizowaliśmy Plebiscyt na "Najpopularniejszego zawodnika/zawodniczkę" Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zostali nimi: Nikola Siecińska oraz Oliwer Laskowski, którzy otrzymali od Klubu nagrody w postaci sprzętu sportowego;
 • Rafał Karcz w Słupsku, na zaproszenie Klubu Spartans poprowadził seminarium sportowe z kickboxingu. Uczestniczyło w nim ponad 30 osób;
 • Kontunuowano akcję WSS "Szansa dla Przedszkolaka", która ma na celu promowanie sportu wśród najmłodszych dzieci. Podtrzymano także stałą współpracę z Przedszkolami: "Raj Malucha" oraz "URWIS" z Wejherowa;
 • Zawodnicy należący do Gminy Luzino, na zasadach transferu przeszli do klubu KTS-K GOSRIT Luzino, który z momentem przynależności do Polskiego Związku Kickboxingu stał się Klubem partnerskim Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Funckję trenera w KTS-K GOSRiT objął Rafał Karcz;
 • Dnia 22 lutego, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Andrzeja Gredeckiego z ZSO nr 2 w Wejherowie, zorganizowano otwarty trening dla zawodników grup młodszych naszego Klubu. Uczestniczyło w nim 80 dzieci z Wejherowa, Luzina i okolic;
 • Za sprawą trenera Tomasza Hirsz powiększyła się sekcja karate sportowego. Zorganizowano cieszące się powodzeniem i uznaniem wśród młodych zawodników oraz ich rodziców treningi rodzinne oraz treningi naborowe;
 • Kadra trenerska uczestniczy w szkoleniach sportowych, poszerzając i uaktualniając swoją wiedzę. Rafał Karcz zostaje instruktorem boksu, Tomasz Hirsz instruktorem kickboxingu;
 • Nasi zawodnicy wzięli czynny udział w akcji ogólnopolskiej "Polska biega" w Wejherowie. Zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu w Wejherowie w Parku Majkowskiego, a także podczas rodzinnego festynu przy Centrum Handlowym Jantar;
 • Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe było współorganizatorem bardzo udanego Festiwalu Sztuk Walki w Gniewinie, gdzie gościem specjalnym była mieszkanka Rybna, Nikola Siecińska, nasza zawodniczka
 • Nasze dwie zawodniczki zostały powołane w skład Kadry Polski w kickboxingu. Zuzia Kalbarczyk - pointfighting i light contact oraz Paulina Stenka w light contact kadetów.

1406035969-wejherowskie-stowarzyszenie-sWejherowskie Stowarzyszenie Sportowe zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku od lat 5 na treningi kickboxingu i karate sportowego do naszych grup młodszych oraz naborowych, z kolei młodzież oraz dorosłych zapraszamy na zajęcia kickboxingu w grupach początkującej oraz średniozaawansowanej już od września 2014 roku! Dołącz do silnej i zgranej grupy fascynatów sportu!

Przekaż nam 1% podatku