17 medali w Mińsku Mazowieckim

Środa, 21 Styczeń 2015

Dnia 17 stycznia zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, występując pod nazwą sponsora głównego - Joomla Monster Kickboxing Team, wywalczyli 17 medali Mistrzostw Polski w sztukach walki. Zawody organizowane były po raz pierwszy pod egidą Federacji WKSF. Mimo dużego zamieszania organizacyjnego, jaki panował w Mińsku Mazowieckim na sali przy ul. Siennickiej 17, wątpliwych i często rażąco niezrozumiałych werdyktów sędziowskich, nasi zawodnicy zdobyli razem 17 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

1421834956-10933186-1023091327706628-100Złote medale:

 1. Nikola Siecińska - kat. kadet mł do 145 cm wzrostu semi contact;
 2. Filip Stark - kat. kadet st. do 170 cm wzrostu semi contact;
 3. Patrycja Hinc - kat. junior do 160 cm wzrostu semi contact;
 4. Patrycja Hinc - kat. junior do 170 cm wzrostu semi contact;
 5. Monika Korthals - kat. senior do 65 kg light contact;

 

Srebrne medale:

 1. Dorian Kupc - dzieci starsze do 125 cm wzrostu semi contact;
 2. Kacper Macholl - kadet mł powyżej 145 cm semi contact;
 3. Błażej Mach - junior do 60 kg light contact;

Brązowe medale:

 1. Nikodem Komkowski - dzieci starsze do 125 cm semi contact;
 2. Julia Kwidzińska - kadet st. do 165 cm semi contact;
 3. Sandra Pikron - kadet st. powyżej 165 cm semi contact;
 4. Paweł Bartkiewicz - kadet st. do 60 kg light contact;
 5. Maciej Zielonka - junior do 65 kg light contact;
 6. Szymon Sroka - junior powyżej 80 kg light contact;
 7. Monika Korthals - senior powyżej 175 cm semi contact;
 8. Mariusz Bojka - senior do 85 kg light contact;
 9. Mariusz Bojka - weteran do 85 kg light contact.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy naszego Klubu, za walkę do końca o każdy punkt. Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci: Kacper Labudda, Dorian Kupc, Sandra Pikron, Maciej Zielonka, Mariusz Bojka.

Podczas zawodów, z relacji Rafała Karcza wynika, że panowało ogólne zamieszanie organizacyjne, dezinformacja oraz spore opóźnienia. Zamiast planowo rozpoczynającego się turnieju o godz. 9:00, zawody rozpoczęły się po godz. 11. Ponadto skład sędziowski nie radził sobie z trafnym podejmowaniem decyzji, a poziom sędziowania walk był bardzo niski, co nieraz niestety krzywdziło zawodników biorących udział w rywalizacji.

Niestety zawody organizowane przez Federację WKSF w opinii zarządu Klubu, trenerów oraz zawodników Klubu, okazały się słabym przedsięwzięciem organizacyjnym, gdzie sędziowie nie raz udowadniali, że sporo jeszcze muszą spędzić czasu na szkoleniach i seminariach, aby choćby zbliżyć się do poziomu sędziowania, jaki panuje na zawodach pod egidą związków sportowych, zajmujących się sportami walki oraz sprawdzonych sportowych federacji. Zawody WKSF w Polsce odbywały się po raz pierwszy, więc ten fakt może jedynie w niewielkim stopniu usprawiedliwić chaos, jaki panował na hali podczas trwania turnieju. Życzymy więc Federacji WKSF rozwoju i regularnych postępów, co w przyszłości zminimalizuje zamieszanie, chaos i bałagan organizacyjny.

Niewątpliwym plusem i największym sukcesem organizatorów w dniu 17 stycznia, było sprowadzenie szanownych gości honorowych. Bezapelacyjne autoryrtety w osobach Marka Piotrowskiego - legendy kickboxingu oraz Rafała Jackiewicza - zawodowego Mistrza Europy w boksie zapewne uświetniły turniej w Mińsku Mazowieckim.

1421239440-pkslogo.pngWejherowskie Stowarzyszenie Sportowe składa serdeczne podziękowania Pomorskiej Komunikacji Samochodowej za wsparcie dzieci i młodziezy w wyjeździe na te zawody. Po raz kolejny już, Pomorska Komunikacja Samochodowa wspiera sportowców z Wejherowa, przyczyniając się do dużego sukcesu, jakim niewątpliwie jest zdobycie 17 medali Mistrzostw Polski sztuk walki! Wielkie i głośne DZIĘKUJEMY od zawodników, trenerów i zarządu WSS.

Zarząd Klubu oraz trenerzy składają również serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wspierali wyjazd do Mińska Mazowieckiego 26 zawodników. Szczególne słowa uznania oraz podziękowania kierujemy do kibiców oraz rodziców obecnych w Mińsku Mazowieckim, ich pomoc oraz zaangażowanie jak zwykle okazało się potrzebne i ważne.

Przekaż nam 1% podatku