Owoce sportowych transferów w Monachium

Niedziela, 25 Październik 2015

Październik to miesiąc gdy już na całego rozkręciły się rozgrywki piłki nożnej. Wielu kibiców żyje od meczu do meczu. Kibicując najlepszym klubom Europy można oglądać swoich ulubieńców w odstępach trzy lub cztero dniowych.

Kluby grające w Lidze Mistrzów oprócz meczów w rodzimych ligach, które odbywają się zazwyczaj w okolicy weekendu , grają również mecze we wtorki lub środy rywalizując na europejskiej arenie i najwyższe trofea.

Przed sezonem jak to zawsze bywa w wielu klubach doszło do sporych roszad personalnych. Chyba nie ma klubu gdzie nie dokonałaby się zmiana choćby jednego piłkarza. W większości klubów zmiany te były jednak o wiele większe niż wymiana jednego piłkarza. Klubem, który wyjątkowo aktywny był na rynku transferowym jest Bayern Monachium. Klub, którego barwach występuje nasz rodak Robert Lewandowski dokonał solidnych wzmocnień przed aktualnymi rozgrywkami. Zanim nadeszły dobre transfery szeregi Bawarczyków opuściła lokalna gwiazda czyli Bastian Schweinsteiger. Niemiec był dla wielu osób związanych bardziej lub mniej z Bayrenem ikoną Mistrza Niemiec. Nikt chyba nie przypuszczał, że może on odejść z klubu, nawet najlepszy ranking bukmacherów nie był tego w stanie przewidzieć choćby rok wcześniej. Taki smutny początek okresu transferowego dla monachijskich kibiców nie zwiastował niczego dobrego. Pojawiły się nawet głosy buntu i sprzeciwu niemieckich kibiców przeciwko temu aby klub nie wyprzedawał swoich rodowitych gwiazd. Możliwe, że dzięki temu w klubie pozostał Thomas Mueller, za którego angielksi kluby były w stanie wyłożyć ogromne sumy pieniędzy.

Oczywiście w trakcie okna transferowego do Monachium trafiło kilku ciekawych zawodników. Jednym z nich jest Douglas Costa. Piłkarz ten na chwilę obecną wyróżnia się spośród nowych nabytków bawarskiego klubu. Jego nieprzeciętne umiejętności i zaangażowanie uwidaczniają się praktycznie w każdym meczu. Wielu fanów niemieckiego klubu zgodnie podkreśla, że po mijającej już epoce Arjena Robbena i Francka Riberego właśnie takiego zawodnika potrzebował Bayern Monachium. Zresztą w tym utytułowanym klubie zawsze był jakiś zawodnik, który był wyrazistym liderem. Takim liderem ma szansa stać się wciąż młody Douglas Costa. Czy tak się stanie? Otóż wszystko w jego rękach a raczej nogach.

 

autor tekstu: Kamil Kucharski

Przekaż nam 1% podatku