14 medali w Nowym Sączu

Niedziela, 20 Marzec 2016

W dniach 18 i 19 marca w odległym dla nas Nowym Sączu, odbył się turniej kickboxingu w międzynarodowej obsadzie o Puchar Prezesa Sądeckich Wodociągów. Startowało kilkanaście polskich klubów kickboxingu oraz zawodnicy z Ukrainy i Słowacji. Organizatorem zawodów był Klub UKS EVAN Nowy Sącz trenerów Ewy i Krzysztofa Bulandy.

W tym turnieju nie zabrakło i naszych zawodników, którzy reprezentowali Drużynę DESIGN-JOOMLA KICKBOXING TEAM. Nasz Team, wspierany przez Sponsora głównego Klubu wywalczył 14 medali,  tym 8 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Dodatkowo zajęliśmy także 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej pointfighting. Należy też zaznaczyć, że w tym turnieju reprezentowało nas tylko 6 zawodników, a startowaliśmy we wszystkich konkurencjach - pointfighting, light contact i kick-light.

Klasą błysnęła Paulina Stenka, która wywalczyła aż 4 pierwsze miejsca(!), zdobywając okazałe puchary. Wygrywała w konkurencji pointfighting w kat. do 65 kg oraz powyżej 65 kg, w light contact w tych samych kategoriach wagowych dwukrotnie, natomiast w kick-light zajęła wysokie 2 miejsce w wadze do 65 kg.

Kolejne pierwsze miejsca wywalczyli:

  • Nikodem Komkowski - kat. do 24 kg dzieci pointfighting
  • Kacper Macholl - kat. + 47 kg kadet młodszy pointfighting
  • Patrycja Hinc - kat. do 50 kg seniorów pointfighting
  • Rafał Karcz - kat. seniorów pointfighting

Srebrne medale, oprócz Pauliny w kick-light wywalczył Oliwer Laskowski w formułach pointfighting i light contact powyżej 69kg w kadetach starszych.

Brązowe medale powędrowały do:

  • Nikodema Komkowskiego - dzieci pointfighting do 28 kg
  • Kacpra Macholla - kadet młodszy light contact powyżej 47 kg
  • Oliwera Laskowskiego - light contact do 69 kg

Turniej w Nowym Sączu był okazją do sprawdzenia formy m.in. przed Mistrzostwami Polski kadetów w Lesznie (początek maja), a także przed Mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się w Kurzętniku. Kolejnym sprawdzianem dla zawodników z Powiatu Wejherowskiego będzie turniej Piaseczno Open, który odbędzie się 3 kwietnia, następnie w dniach 29 kwietnia - 1 maja odbędzie się Puchar Europy w kickboxingu WAKO w Ostrowcu Świętokrzyskim, a później już wspomniane Mistrzostwa Polski.

2016-03::1458498066-501px-polwejherowocoGaleria zdjęć z Turnieju na naszym Facebook'u . Wyjazd na turniej do Nowego Sącza wspierany był przez Urząd Miasta Wejherowa w drodze dotacji rocznej dla Stowarzyszeń, a także przez:

Gratulujemy naszym zawodnikom kolejnych, dobrych walk i zwycięstw w turnieju rangi międzynarodowej!

Przekaż nam 1% podatku