Rafał Karcz bez medalu na Pucharze Świata

Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016

W dniach 15-17 kwietnia w Insbrucku odbył się Puchar Świata w kickboxingu WAKO. Był to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów na świecie, startowało łącznie ponad 2000 zawodników z dosłownie całego świata!

Po ponad 5 letniej przerwie, do Reprezentacji Polski został powołany Wejherowianin, nasz trener Rafał Karcz. Strartował w formule pointfighting do 57 oraz do 63 kg seniorów. Tym razem niestety nie udało się przywieźć medalu, jednak dwukrotnie w walce 1/16 finału, Rafał Karcz uległ nieznacznie Niemcowi Ricardo Kremps. W kateogrii do 63 kg Kremps wygrał stosunkiem 10:12, natomiast już w rewanżu w kat. 57 kg, nasz trener był bliski jego pokonania i przegrał po dogrywce stosunkiem 20:21. Walka ta była niesamowicie dynamiczna i wyrównana.

Zabrakło jednak niewiele do szczęścia i tym razem Rafał Karcz wraca z Austrii bez medalu. We wcześniejszych latach nasz trener 6-krotnie stawał na podium Pucharu Świata największej i najbardziej prestiżowej organizacji WAKO, zdobywając dotąd 5 brązowych i jeden srebrny medal w formułach pointfighting (4-krotnie brąz na Węgrzech i w Austrii), light contact (srebro w Austrii) oraz brąz w full contact (Austria).

Teraz już czekamy na dobry występ naszych kadetów i juniorów na MP w Lesznie (8-6 maja, 10 zawodników), a seniorzy w składzie (Karcz, Hirsz, Tatarynowicz, Hinc) zaprezentują się w dniach 20-22 maja podczas MP w Kurzętniku. Wcześniej jednak, bo w dniach 29 kwietnia - 1 maja walczyć będziemy na Pucharze Europy WAKO w Ostrowcu (Siecińska, Kalbarczyk, Stenka, Hinc, Karcz).