12 medali Mistrzostw Polski dla Wejherowa i Luzina!

Poniedziałek, 9 Maj 2016

Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy podczas odbywających się w Lesznie w dniach 8-10 maja Mistrzostw Polski w kickboxingu wersji pointfighting i light contact kadetów i juniorów. W doborowej stawce prawie 500 zawodników z całej Polski, nasi zawodnicy wywalczyli 12 medali Mistrzostw Polski. Wyjazd był w całości sfinansowany ze środków Klubu, pozyskanych z dotacji Miasta Wejherowa oraz Gminy Luzino. Wyniki:

Mistrzostwo Polski wywalczyli:

• Kalbarczyk Zuzanna kat. kadet starszy do 60 kg pointfighting (Luzino)
  • Kalbarczyk Zuzanna kat. kadet starszy do 60 kg light contact
  • Stark Filip kat. kadet starszy do 69 kg pointfighting (Luzino)
  • Stenka Paulina kat. kadet starszy do 65 kg pointfighting (Luzino)
  • Szymańska Kornelia kat. junior do 65 kg pointfighting (Wejherowo)

Tytuł Wicemistrza Polski zdobyli:

• Kohnke Aleksander kat. junior do 69 kg pointfighting (Wejherowo)
  • Stenka Paulina kat. kadet starszy do 65 kg light contact (Luzino)
  • Walkusz Maja kat. kadet młodszy do 37 kg pointfighting (Wejherowo)

Brązowe medale:

• Fragel Maciej kat. kadet młodszy do 47 kg pointfighting (Wejherowo)
  • Herzberg Mikołaj kat. junior do 79 kg pointfighting (Wejherowo)
  • Laskowski Oliwer kat. kadet starszy do 69 kg pointfighting (Wejherowo)
  • Macholl Kacper kat. kadet młodszy + 47 kg pointfighting (Luzino)

Na wyróżnienie zapewne zasługuje Paulina Stenka, która swoją walkę półfinałową wygrała przez RSC w pierwszej rundzie (niezdolność przeciwniczki do walki), natomiast finałową walkę toczyła z Wicemistrzynią Świata Klarą Piętak, której to sprawiła wiele trudności, szczególnie w pierwszej rundzie, w drugiej zaś Klara przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne wyróżnienie należy się Mai Walkusz, która debiutując na zawodach, stoczyła bardzo dobrą zwycięską i decydującą o wejściu do finału walkę. W finale jednak uznać musiała wyższość bardziej doświadczonej zawodniczce.

Po raz kolejny, niepokonana na Mistrzostwach Polski Zuzia Kalbarczyk. Wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w wadze do 60 kg i zapewniła sobie możliwość udziału w Mistrzostwach Świata w Irlandii, gdzie zjadą się najlepsi kadeci na świecie. Dla Zuzi jest to już 6-ty tytuł mistrzowski w kickboxingu.

Poniżej oczekiwań tym razem spisali się nasi juniorzy w gronie mężczyzn. Olek Kohnke walkę finałową przegrał niespodziewanie z zawodnikiem gospodarzy, a Mikołaj przegrał walkę 1/2 finału z zawodnikiem z Zielonej Góry. Te walki zapewne mogłyby potoczyć się zdecydowanie inaczej, jednak zabrakło determinacji, koncentracji i konstruktywnego myślenia w trakcie trwania pojedynku. Niech to będzie nauka na przyszłość.

12 medali MP stawia nas w gronie jednych z mocniejszych drużyn kickboxingu w gronie kadetów w Polsce. Jest to zapewne mobilizacja do dalszej, ciężkiej pracy szkoleniowej i utrzymania wysokiego jak dotąd poziomu szkolenia sportowego w gronie kadetów i juniorów.

Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Marcina Laskowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców przy naszym Klubie, za ponowny wielki wkład organizacyjny oraz nieocenioną pomoc podczas wyjazdu na najważniejszy turniej kickboxingu dla kadetów i juniorów w sezonie sportowym.