22 medale w Mistrzostwach Polski

Poniedziałek, 21 Styczeń 2013

Dnia 19 stycznia w Mińsku Mazowieckim odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w sztukach walki WFMC (World Fightsport and Martial Arts Council). Organizatorem turnieju był Kamil Chłopik, trener kickboxingu, promotor sztuk i sportów walki, szef strefy wschodniej Organizacji WFMC. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe pomagało w organizacji tych Mistrzostw.

Podziękowania dla SPONSORÓW wyjazdu do Mińska:

Zawodnicy i rodzice zawodników - wyjazd współfinansowany ze środków własnych;

Gmina Wejherowo - dofinansowanie do wyjazdu zawodników z terenu Gminy. www.ug.wejherowo.pl

Firma KABAJUNI z Wejherowa - projektowanie i aranżacja wnętrz;

Instalatorstwo Elektryczne Bartłomiej Komkowski z Wejherowa - www.elektryczne-instalatorstwo.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Talentów Dziecięcych ART-PRO - www.art-pro.org

Jednym ze sponsorów Mistrzostw Polski w Mińsku (wykonanie i wydruk dyplomów - blisko 500 dyplomów) była najlepsza wejherowska agencja reklamowa MARJOL REKLAMY - www.marjol.info.pl

- serdeczne i gorące podziękowania dla rodziców - Marcina Laskowskiego, Krzysztofa Siecińskiego oraz Sebastiana Fragel za wielkie zaangażowanie się w Nasz wyjazd, za pomoc w organizacji oraz pomoc w opiece nad Naszymi zawodnikami podczas Mistrzostw - jesteście niedozastąpienia! Bardzo dziękuję sędziom, którzy uzyskując kwalifikacje sędziowskie organizacji WFMC, sędziowali walki na wysokim poziomie. W roli sędziów wspaniale spisali się po raz pierwszy Tomek Hirsz, Czarek Maciejewski i Marcin Laskowski.

Bardzo dziękuję Andrzejowi Duszyńskiemu za przygotowanie zawodników grupy starszej do walk na imprezie centralnej! Dziękuję przede wszystkim zawodnikom. Znowu pokazaliśmy, że jesteśmy najbardziej zgraną Drużyną. Jesteśmy zgodną i silną ekipą ludzi, których łączy podobna pasja - sporty walki! Dziękuję Wam, że każdy z Was zawalczył tak, jak najlepiej potrafił. Dziękuję za to, że jesteście z Nami.

Rafał Karcz

Wyniki:

1 miejsce i Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wiekowych, wzrostowych i wagowych wywalczyli:

Fragel Maciej - dzieci semi contact do 130 cm wzrostu;

Szymerowska Kinga - senior light contact powyżej 82 kg;

Siecińska Nikola - młodzik semi contact do 150 cm wzrostu;

Stenka Paulina - mlodziik semi contact powyżej 150 cm;

Szymańska Kornelia - kadet semi contact do 170 cm;

Raczyński Filip - dzieci do 140 cm wzrostu;

instruktor Duszyński Andrzej - senior do 84 kg light contact;

Stark Filip - młodzik semi contact do 150 cm wzrostu;

Stark Filip - młodzik semi contact powyżej 150 cm wzrostu.

2 miejsce:

Hinc Patrycja - juniorka light contact do 55 kg;

Hinc Patrycja - seniorka light contact do 55 kg;

Kaczmarkiewicz Konrad - kadet semi contact powyżej 165 cm;

Kalbarczyk Zuzanna - młodzik semi contact do 150 cm;

Kalbarczyk Zuzanna - młodzik semi contact powyżej 150 cm;

Gruda Marek - junior light contact do 64 kg;

Szymańska Kornelia - kadet semi contact powyżej 170 cm wzrostu;

Raczyński Filip - dzieci semi contact powyżej 140 cm wzrostu;

Monika Korthals - seniorka light contact powyżej 60 kg.

3 miejsce:

Kalbarczyk Weronika - młodzik semi contact powyżej 150 cm wzrostu;

Macholl Kacper - młodzik semi contact do 140 cm wzrostu;

Rotta Paweł - kadet light contact do 60 kg;

Wrosz Mateusz - junior light contact do 70 kg;

Miejsca poza podium:

Szymon Sroka, Grzegorz Hewelt, Laskowski Oliwer, Hirsz Tomasz, Tomiczek Maciej, Mach Błażej, Herzberg Mikołaj, Wołoszyn Marcin, Wansel Szymon, Dąbrowicz Aleksander.

Relacja trenera Klubu, sekcji starszej Andrzeja Duszyńskiego z wyjazdu na zawody do Mińska:

Jestem zadowolony z wyjazdu do Mińska Mazowieckiego na I Otwarte Mistrzostwa Polski WFMC i zaliczam te zawody do udanych. Dla większości moich zawodników z grupy starszej był to debiut , w którym wypadli naprawdę nieźle. Wyróżnić należy wszystkich naszych medalistów jak Marek Gruda(srebrny medal) , który stoczył bardzo dobre walki, Mateusz Wrosz (brązowy medal), Paweł Rotta (brązowy medal) oraz kobiety , które Nas reprezentowały: Kinga Szymerowska ( złoty medal) , Monika Korthals (srebrny medal) oraz najmłodsza z nich Patrycja Hinc (dwa srebrne medale). Należy wspomnieć o bardzo dobrym występie Szymona Sroki , który stoczył ładną walkę z obecnym mistrzem Polski, jak również Mikołaj Herzberg oraz Błażej Mach pokazali się z dobrej strony. Tomasz Hirsz niestety nie miał tyle szczęścia i przegrał swoje walki, ale mam nadzieję ,że następnym razem mu się uda. Dużo emocji dały walki Macieja Tomiczek, który również przegrał swoje dwie walki, z tym że wg mojej oceny punktowo wygrał Maciek i nie wiem czym kierowali się sędziowie dając taki werdykt. Ja sam wywalczyłem złoty medal pokonując już w samym finale dobrego zawodnika.

W zawodach wzięło udział prawie 150 zawodników z 23 polskich klubów kickboxingu, karate, taekwondo, tang soo do i innych.

Wkrótce galeria zdjęć, a wyniki oficjalne z zawodów, w tym generalna klasyfikacja drużyn już niebawem na stronie Organizacji: www.wfmc-polska.org

Zapraszamy chętne osoby na treningi do Naszej szkoły kickboxingu!! Trwa noworoczny nabór!! http://www.sportwejherowo.pl/news/60/noworoczny-nabor-na-treningi

Przekaż nam 1% podatku