Powołania do Reprezentacji Polski

Wtorek, 13 Czerwiec 2017

Z dumą informujemy, że do Kadry Narodowej Kadetów (13-15 lat) zostały powołane zawodniczki na co dzień trenujące pod okiem trenera Rafała Karcz w KTS-K GOSRiT Luzino i w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym:

• Małgorzata Nastały - kat. kadet starszy do 50 kg pointfighting
  • Zuzia Kalbarczyk - kat. kadet starszy do 60 kg pointfighting

Ponadto Zuzia Kalbarczyk powołana została także do Kadry Narodowej kickboxingu w formule light contact! Małgosia to tegoroczna Mistrzyni Polski pointfighting, natomiast Zuzia to Wicemistrzyni Polski pointfighting, Mistrzyni Polski light i kick-light contact. O ile Zuzia ma już spore doświadczenie międzynarodowe - start w ME w Hiszpanii, brąz na MŚ w Irlandii, medale w Pucharach Świata i Europy na Słowacji, na Węgrzech i w Polsce, to dla Małgosi, powołanie do Reprezentacji Polski jest pierwszym, znaczącym sukcesem, mimo zdobycia Pucharu Europy (Ostrowiec Św.). Cieszy również fakt, że nasz trener, Rafał Karcz został powołany jako trener reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Macedonii (2-9 września). Obecnie Rafał Karcz pełni obowiązki trenera Kadry Narodowej pointfighting kadetów.

Czekamy jeszcze na powołania naszych juniorów. Powołań spodziewamy się zapewne dla Pauliny Stenka oraz Filipa Stark. Nasz Klub od lat prowadzi szkolenie sportowe dzieci, młodzieży i dorosłych na najwyższym poziomie, a powołania do reprezentowania Polski w najważniejszych i najmocniej obsadzonych turniejach, zdaje się być tego potwierdzeniem.

Gratulujemy i zapraszamy nowe osoby na treningi kickboxingu od września!