7 lat Szansy Dla Przedszkolaka

Poniedziałek, 17 Wrzesień 2018

Nieprzerwanie od 2011 roku, na terenie Powiatu Wejherowskiego trwa akcja "Szansa dla Przedszkolaka”. Pomysłodawcą był Rafał Karcz, który pełni dziś rolę koordynatora tego projektu. Pierwotnym celem "Szansy" były jednorazowe spotkania z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych Powiatu Wejherowskiego. Pomysł ten jednak przyjął się w naszym rejonie na tyle, że niektóre przedszkola postanowiły na stałe wpisać treningi kickboxingu w program zajęć swoich placówek. Realizatorem i głównym prowadzącym dziś program "Szansa dla Przedszkolaka" jest Tomasz Hirsz.

Przez 7 lat trwania akcji, nasi trenerzy odwiedzili dziesiątki szkół i przedszkoli, zarażając setki dzieci pasją do sportu i zdrowego stylu życia. Na każdym spotkaniu, najmłodsi adepci z zaciekawieniem słuchają opowieści o świecie kickboxingu, ale też sami aktywnie biorą udział w pogadankach o sporcie, a także z ogromną chęcią ćwiczą podczas pokazowych treningów.

Cieszy też fakt, że spora grupa przedszkolaków kontynuuje treningi w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym. Jednym z najlepszych przykładów jest Alex Dąbrowski, który swoje pierwsze kroki w kickboxingu stawiał właśnie w przedszkolu, a dzisiaj jest już zawodnikiem który reprezentuje nasz klub na zawodach o randze Mistrzostw Polski.

Bardzo dziękujemy przedszkolom które już od lat współpracują z naszym Stowarzyszeniem w ramach akcji "Szansa dla Przedszkolaka” i pomagają nam wychowywać młodych mistrzów, a są to:

  • Przedszkole "Mapeciaki” , Wejherowo ul. Płk.Stanisława Dąbka
  • Przedszkole "Mapeciaki” , Wejherowo ul. Kotłowskiego 2a
  • Przedszkole "Raj Malucha”, Wejherowo ul. Klasztorna 18
  • Przedszkole "Kraina Kubusia Puchatka”, Wejherowo ul. Ceynowy 6a
  • Przedszkole "Bajkowa Dolina”, Luzino ul. Ks. Jastaka 1
  • Przedszkole "Bajkowa Dolina II”, Gościcino ul. Wiejska 8b

Gorąco polecamy i zapraszamy wszystkie placówki do dołączenia do akcji "Szansa dla przedszkolaka”.

Zachęcamy także do odwiedzania strony "Szansy dla Przedszkolaka" na FB.

Przekaż nam 1% podatku