Nowa sala Klubu!

Wtorek, 18 Luty 2020

Zarząd Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego informuje, że już niebawem, bo jeszcze w bieżącym sezonie sportowym, nasz Klub pozyska kolejną salę treningową, tym razem o powierzchni 100m2. Istotną informacją jest fakt, że treningi odbywać się będą w niezmiennej lokalizacji - I Brygady Pancernej WP 5! 

- Zarząd zadecydował o poprawie infrastruktury sportowej, po tym jak otrzymał informację, że zwalnia się lokal, dotychczas należący do Firmy MONZA Dachy. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i wynająć obiekt, jednocześnie nie rezygnując z dotychczasowej sali treningowej,  w której przygotowanie włożyliśmy wiele pasji, zaangażowania oraz funduszy. Co ciekawe między dwoma salami będzie można przemieszczać się, nie wychodząc z obiektu - informuje Rafał Karcz, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Nowe miejsce treningowe to 100m2. W pomieszczeniu, które zaadaptowane będzie na salę do kickboxingu, będzie również mała szatnia (której powierzchnię planuje się optymalnie powiększyć), pomieszczenie socjalne oraz łazienka z WC i prysznicem. Finalnie sala będzie wyposażona równie bogato, co dotychczasowa, tzn. będą środki do treningu typu worki, tarcze i inne. Sala będzie wyłożona tatami o grubości 2,5 cm.

Dodatkowe atuty naszej nowej sali

Zapewne głównym czynnikiem poprawiającym komfort zajęć jest większa powierzchnia treningowa. Dotychczas trenujemy na sali 60m2. Zapewne fakt, że sala nie mieści się na poziomie -1 (piwnica) i posiada okna, wręcz duże witryny, to kolejny istotny atut nowego miejsca dla naszych Klubowiczów. Umiejscowienie sali sprawia, że łatwiej nas będzie znaleźć osobom, które skorzystają z nowego lub uzupełniającego naboru na kickboxing.

Dobrą informacją jest też fakt, że na posesji znajdzie się 6 miejsc parkingowych dla rodziców naszych Klubowiczów. Na pewno nie rozwiąże to całkowicie problemu pozostawienia pojazdu na czas doprowadzenia lub odbioru dziecka, jednak sądzimy, że w znacznym stopniu miejsca parkingowe usprawnią taką możliwość.

Od marca przygotowania

Wg ustaleń od miesiąca marca będziemy mogli działać i przygotowywać salę dla naszych Klubowiczów. Czeka nas nie lada duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Mile widziana jakakolwiek pomoc i wsparcie. Chcielibyśmy aby jeszcze w tym sezonie, może już w kwietniu nasi Klubowicze, mieli okazję trenować na nowej sali do kickboxingu! 

Dla naszego Klubu to czas szczególny. Przejście na nową salę zbiegło się również z organizacją Pucharu Polski w Luzinie, który również jest dla sporym wydatkiem.

Każda pomoc na wagę złota - prosimy o wsparcie wszystkich sympatyków, rodziców, zawodników. 

Nasze nowe miejsce do treningów wymaga remontu i dostosowania na potrzeby naszego Klubu. Od marca nasz Klub narażony będzie na dużo większe wydatki, które mocno nadwerężą budżet. Począwszy od odpłatności czynszu, który jest nieporównywalnie wyższy od czynszu za salę dotychczasową, po koszty związane z adaptacją nowego miejsca na salę do KICKBOXINGU. 

Potrzebujemy:

  • osoby, które mogą pomóc w remoncie (prace remontowe, wykończeniowe, sprzątanie po remoncie itp.)
  • materiałów typu: gładź szpachlowa, kleje montażowe, silikon sanitarny, wykładzina remontowa - pod maty, farby
  • środków finansowych na zakup sprzętu sportowego typu: worki, gruszki, maty, tarcze i inne
  • sprzęt muzyczny z głośnikami na salę
  • środki czystości, chemiczne (sprzątanie po remoncie itp.)
  • materiały reklamowe - projekt i wykonanie witryn (reklama na oknach), projekt i wykonanie reklamy na elewacji budynku - mamy nowe miejsca reklamowe do dyspozycji. 
  • planujemy również logo klubu WSS na ścianie, co utożsami nasze miejsce jeszcze bardziej z naszym Stowarzyszeniem. 

Poprawa infrastruktury sportowej jest jednym z założeń naszego Projektu 2020PF - wspieramy młode talenty. Dlatego też wszystkich, którzy są w stanie wesprzeć finansowo nasze przejście na nową salę, prosimy o wpłaty darowizn na konto klubowe Alior Bank: 34 2490 0005 0000 4500 5647 9180 tytułem

DAROWIZNA PROJEKT 2020PF

Każda pomoc - zarówno finansowa, jak i organizacyjna jest mile widziana i z góry dziękujemy!

Temat nowej sali poruszymy także przy okazji organizacji ZEBRANIA z rodzicami zawodników, którzy wezmą udział w zawodach 1 marca w Luzinie. Zapraszamy na te zebranie również osoby, które mają możliwość wsparcia nas w przejściu na nową salę lub chcą podzielić się swoimi pomysłami dot. tego tematu. Zebranie odbędzie się 22 lutego (sobota) godz. 17:00 na salce w Wejherowie. 

Przekaż nam 1% podatku