105 osób podczas Egzaminu

Niedziela, 6 Grudzień 2020

Dnia 5 grudnia 2020 roku w sali Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego przy ul. I Brygady Pancernej WP 5 w Wejherowie, odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Kickboxingu. Aż 105 osób uzyskało wyższe stopnie uczniowskie, zaliczając pozytywnie każdą wymaganą część egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

Liczba osób z naszego Klubu oraz partnerskiego GOSRiT Luzino, przystępujących do egzaminu to absolutny rekord. Dla porównania, w roku 2019 do egzaminu przystąpiło 71 osób i wówczas było to najwięcej osób, które zdecydowały się podchodzić do egzaminu. Obecnie nasz Klub skupia ponad 200 osób, w zdecydowanej większości są to dzieci od lat 4 oraz młodzież. Również podczas egzaminu, dało się zauważyć przewagę dzieci, jednak do egzaminu przystąpiły również osoby dorosłe z sekcji trenera Tomasza Hirsz oraz z sekcji Kickboxing for Ladies, prowadzonej przez Rafała Karcz.

Egzamin trwał od godziny 12 do późnych godzin wieczornych. Został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii. Kandydaci do wyższych stopni w kickboxingu mieli do dyspozycji trzy szatnie oraz salkę dolną, która również posłużyła jako przebieralnia. Godziny egzaminu były ustalone wcześniej, tak aby uniknąć zbiorowiska większej ilości osób na sali. Zdający wykazali się 100 procentową skutecznością, gdyż wszyscy zaliczyli egzamin z oceną pozytywną. Były również wyróżnienia dla osób szczególnie wykazujących się perfekcyjną techniką oraz zaangażowaniem podczas egzaminu.

W komisji egzaminacyjnej zasiadły osoby, posiadające czarne pasy w kickboxingu i wieloletni staż treningowy:

  • Rafał Karcz - II DAN
  • Tomasz Hirsz - I DAN
  • Zuzanna Kalbarczyk - I DAN

Największą ilość osób, stanowili członkowie Klubu, którzy zdawali na 10 st. uczniowski (początkowy), następnie najwięcej osób zdawało na stopnie 9 oraz 8. Najwyższe stopnie podczas egzaminu dnia 5 grudnia uzyskali: Bartłomiej Drewa, Dawid Zdrojewski, Patryk Siwa, Aneta i Miłosz Perszon i Alan Barański. Te osoby zdały na wysokie 6 stopnie szkoleniowe. Wszyscy wymienieni mogą poszczycić się wieloletnim stażem treningowym (najkrótszy staż - 3 lata regularnych treningów, najdłuższy staż - 7 lat).

Serdecznie i gorąco gratulujemy wszystkim, którzy podeszli do corocznego egzaminu na stopnie Polskiego Związku Kickboxingu. Dziękujemy za frekwencję i wielkie zaangażowanie w treningi oraz egzamin, który podsumowuje pracę szkoleniową wszystkich adeptów kickboxingu naszego Klubu! 

Egzaminy w naszym Klubie odbywają się jeden raz w roku - w grudniu. Dodatkowo na stopnie zdać można podczas letnich i zimowych obozów "Fight Zone", których jesteśmy jednym z organizatorów. Galeria zdjęć z egzaminu 5 grudnia na naszym klubowym FB

Przekaż nam 1% podatku