11 medali Mistrzostw Polski w Zawierciu

Poniedziałek, 30 Maj 2022

Ponad 1000 zawodników rywalizowało podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu w Zawierciu. Nasi zawodnicy złożeni ze wspólnej Drużyny Powiatu Wejherowskiego zdobyli łącznie 10 medali, w tym 4 tytuły Mistrzów Polski! Takim wynikiem potwierdzamy solidną pracę na treningach oraz bardzo dobre przygotowanie. Zdobycie tylu medali w mocno obsadzonym turnieju, stawia nas w czołówce polskich klubów kickboxingu.

Oto wyniki i relacja:

Tytuł Mistrzyni Polski seniorek pointfighting wywalczyła Zuzanna Kalbarczyk, w finale pokonując Wicemistrzynię Europy juniorek 2021 w tej formule, Michelle Maier. Finał odbył się podczas sobotniej wieczornej gali finałowej z oprawą, światłami i muzyką do wyjścia. Gala transmitowana była w systemie pay-per-view w telefizji FightTime. Zuzia dołożyła jeszcze brązowy medal w tej samej formule w rywalizacji GRANDCHAMPION (turniej OPEN bez podziału na wagi).

1 miejsce w Mistrzostwach Polski w tej samej formule zdobyła Paulina Stenka w wadze do 70 kg, zaś Jej młodsza siostra dała świetne walki w formule light contact, dzięki czemu Żaneta Stenka cieszyć się mogła z drugiego już w tym roku tytułu Mistrzyni Polski (wcześniej w kwietniu full contact). Żaneta dołożyła jeszcze srebro w pointfighting.

W pięknym stylu tytuł Mistrzyni Polski w formule kick-light wywalczyła Agata Drewa. Jedna z naszych najmłodszych zawodniczek, mimo to bardzo utytułowanych, wygrała turniej kadetek młodszych, wygrywając 3 walki, w tym finał był bardzo wyrównany z zawodniczką Wołowskiego Klubu Bokserskiego trenera Leszka Kołtuna - niegdyś bardzo utytułowanego kickboxera. Ten finał dał nam wiele emocji, ale to my ostatecznie mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w najważniejszej walce.

Srebrny medal jako jedyna wywalczyła wspomniana już Żaneta w formule pointfighting, zaś brązowe krążki po kilku zwycięstwach oraz walkach wyrównanych wywalczyły: Zuzia i Paulina (turniej grandchampion) oraz Michał Tatarynowicz - jedyny seniorski przedstawiciel naszej Drużyny w rywalizacji pointfighting. Brązowy medal w kick-light zdobył Konrad Lenczewski. Brązowy medal w kick-light wywalczyła w dobrym stylu Julia Drewa, wygrywając dwie walki, trzecią nieznacznie przegrywając. Bez medalu tym razem wracają Panowie: Dawid Zdrojewski (light contact), który wygrał dwie walki, a w walce o półfinał nieznacznie przegrał oraz Patryk Siwa, któremu również brakowało jedno zwycięstwo do medalu MP w formule kick-light. W pointfighting poza podium Bartek Drewa oraz Natalia Stemplewska.

Już 3-5 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski dla dzieci i kadetów w formułach pointfighting i light contact. Na ten turniej wybiera się mocna grupa zawodników i kibiców w liczbie 25 osób!

Wyjazd na turniej do Zawiercia był współfinansowany ze środków, pochodzących z dotacji Miasta Wejherowa. Wsparcie płynie również od naszego Sponsora OPEC GDYNIA. Dziękujemy Wam za wspieranie sportu i zdrowej aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży!