12 medali podczas MP w Bałtowie

Sobota, 11 Czerwiec 2022

Po bogato medalowej dla nas imprezie mistrzowskiej w Zawierciu (MP kick-light kadetów, MP juniorów pointfighting, light, kick-light oraz MP seniorów light i pointfighting), przyszedł czas na turniej w Bałtowskim Kompleksie Turysytycznym - w niezwykle atrakcyjnym dla dzieci miejscu. W Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci w formule pointfighting oraz Mistrzostwa Polski kadetów młodszych i starszych w pointfighting i light contact!

Do Bałtowa zjechało się blisko 600 zawodników z 61 klubów, w tym wspólna Drużyna Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i KTS-K GOSRiT Luzino. Start w tym turnieju zakończyliśmy bilansem 12 medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 8 brazowych!

Jedyny złoty medal, w formule light contact kadetek młodszych do 42 kg wywalczyła Agata Drewa, która powtórzyła sukces sprzed tygodnia, gdzie również zdobyła złoty medal, tylko że w formule kick-light. Srebrne medale wywalczył Klan Lenczewskich - Konrad w kadetach młodszych zarówno w point i light oraz Olka, w formule pointfighting w najmłodszej kategorii wiekowej - dzieci. 8 brązowych medali wywalczyli: Magda Tempska (point i light), młodsza siostra Zuzia (point), Agata Drewa (dołożyła do złota w light, brąz w point), Julka Drewa (point i light) oraz Wiktoria Klanczkowska i Oliwia Noetzel (pointfighting). 

Poza strefą medalową, w walkach eliminacyjnych odpadli: Sebastian Tempski, Agata Krzebietke i Ania Klas

Podczas zmagań w Bałtowie nad zawodnikami czuwali trenerzy Rafał Karcz i Tomasz Hirsz, a także asystenci i rodzice: Wojtek Labudda, Bartek Drewa, Kacper Labudda, Dominika Tempska, Grażyna i Jarosław Lenczewscy, Katarzyna Noetzel, Klaudia Jarzembińska - dziękujemy za wsparcie organizacyjne i duchowe!

W Bałtowie odbył się również pierwszy bieg charytatywny PUNISHER RUN. 

W tym biegu na dystansie ok. 4 km wystartowała blisko 20 osobowa reprezentacja naszej Drużyny, złożona z zawodników, trenerów i rodziców, zaś na II dystans - ok. 8 km zapisał się trener Rafał Karcz. W tym dniu czasy, rekordy i rywalizacja nie była ważna. Najważniejsze było niesienie pomocy dla Marka Piotrowskiego - legendy polskiego kickboxingu, który zmaga się z chorobą i potrzebuje naszej pomocy. Opłaty startowe z biegu zostały przeznaczone na rehabilitację Marka Piotrowskiego. Bieg był wymagający, wręcz crossowy. Na biegaczy czekały mocne i długie podbiegi. Wszyscy nasi sportowcy przebiegli lub przeszli wymagany dystans i otrzymali pamiątkowy dyplom z biegu.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Pan Grzegorz Wrzesień z Fundacji Iron Angels oraz Polski Związek Kickboxingu z Prezesem Piotrem Siegoczyńskim na czele. Sędzią głównym Mistrzostw był Wiceprezes PZKB, Przewodniczący wydziału sędziowskiego, Pan Jerzy Bassa.

W Bałtowie zawiązała się również komisja ds. sportu przedszkolnego. Przewodniczącą tej komisji została Agnieszka Horbatiuk, członkini Zarządu PZKB, założycielka Jurajskiej Akademii Sportu, zaś członkami zostali wybrani: Magdalena Makowska-Grzyb z Częstochowy, Krzysztof Wiśniewski z Wojkowic, Bartosz Zabłotny z Olsztyna oraz Rafał Karcz z Wejherowa. 

Wyjazd do Zawiercia był dofinansowany drogą dotacji przez Miasto Wejherowo, Gminę Luzino, a także przez rodziców zawodników. Niezmiennie wsparcie płynęło również od naszego głównego sponsora - OPEC GDYNIA - dziękujemy!

Wyjazd również był finansowany ze zbiórki, którą wciąż można wspierać. Zachęcamy do wsparcia naszej Drużyny i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie: WSPIERAJ NAS!

Już niebawem ogłosimy NOWE ZAPISY na treningi do Wejherowa i Luzina. Serdecznie już teraz zapraszamy nowe, zainteresowane i chętne osoby w wieku już od lat 4, dzieci starsze, młodzież i dorosłych na treningi do Wejherowa i Luzina!

Przekaż nam 1% podatku