4 medale Pucharu Polski w kickboxingu

Sobota, 20 Kwiecień 2013

W rozgrywanych w Pułtusku Mistrzostwach Polski seniorów pointfighting i light contact oraz Pucharze Polski kadetów młodszych w kickboxingu, Nasi młodzi zawodnicy przywieźli cztery medale - dwa złote oraz dwa brązowe!

Na czterech zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, zdobyliśmy 4 medale. Świadczy to, że szkolenie dzieci i młodzieży w Naszym Klubie stoi na najwyższym ogólnopolskim poziomie. Złote medale zdobyły Nasze dziewczyny, tj. Zuzanna Kalbarczyk (rocznik 2002) oraz Paulina Stenka (rocznik 2000). Obie zawodniczki stoczyły dwa zwycięskie pojedynki.

Brązowe medale tym razem przypadły Oliwerowi Laskowskiemu oraz Filipowi Stark, który tym razem musiał uznać wyższość Aleksandra Chymkowskiego z Klubu Semiramida Pułtusk w walce półfinałowej. 

Nasze stowarzyszenie wystawiło zawodników w gronie kadetów młodszych (ukończone lat 10, do dnia 13 urodzin). 4 medale to świetny wynik, startujących po raz pierwszy młodych zawodników w zawodach organizowanych przez Polski Związek Kickboxingu.

Podsumowanie wyników WSS:

- Zuzanna Kalbarczyk złoto w pointfighting do 37 kg;

- Paulina Stenka złoto w pointfighting + 47 kg;

- Filip Stark brąz w pointfighting + 47 kg;

- Oliwer Laskowski brąz w pointfighting + 47 kg.

Wyjazd na zawody do Pułtuska był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wejherowa z Panem Prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele. Serdecznie dziękujemy Włodarzom Miasta za wsparcie nas w zmaganiach Pucharu Polski w kickboxingu.

 

Na serwisie KIBO.PL można przeczytać, że Nasze Stowarzyszenie ostatecznie zajęło 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Drużyn!

Przekaż nam 1% podatku