Żaneta Stenka Wicemistrzynią Świata

Poniedziałek, 10 Październik 2022

Zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, Żaneta Stenka zdobyła tutuł Wicemistrzyni Świata w kickboxingu.

Swoje walki finałowe w kategorii light contact powyżej 70 kg juniorek toczyła z zawodniczkami z czołowych miejsc światowego rankingu. W 1/4 finału wygrała z Reprezentantką Grecji, zaś w półfinale pokonała zawodniczkę Wielkiej Brytanii. W finale musiała uznać wyższość przeciwniczki z Bułgarii, która otrzymała również tytuł najlepszej juniorki Mistrzostw Świata.

W Mistrzostwach Świata startowało ponad 2000 zawodników w gronie dzieci, kadetów i juniorów z 62 krajów.

Gratulujemy! Jest to historyczny sukces Żanety, która od początku przygody z kickboxingiem trenuje pod okiem Rafała Karcz. Polska Reprezentacja kickboxingu podczas tych Mistrzostw zajęła wysokie, 5 miejsce w generalnej klasyfikacji Drużyn, zdobywając w różnych kategoriach wiekowych i formułach rywalizacji aż 84 medale!

Dla Żanety rok 2022 w kickboxingu był bardzo udany. Zdobywając tytuł Mistrzyni Polski light contact, dostała się do ścisłej Reprezentacji Polski w tej formule. Oprócz tego wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski full contact juniorek młodszych, a także zajęła 2 miejsce w formule pointfighting.