146 osób zdało Egzamin

Poniedziałek, 5 Grudzień 2022

Dnia 3 grudnia na sali Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego odbył się coroczny Egzamin na stopnie uczniowskie Polskiego Związku Kickboxingu. W Egzaminie mogły wziąć udział wszystkie chętne osoby, które nie posiadają stopnia lub chcieli podwyższyć swoje kwalifikacje w kickboxingu do stopnia 6 włącznie. 

Do Egzaminu zgłosiło się 157 osób, jednak z różnych powodów (przede wszystkim choroba i przeziębienie), do sprawdzianu umiejętności ostatecznie przystąpiło 146 adeptów - Klubowiczów Naszego Stowarzyszenia oraz partnerskiego KTS-K GOSRiT Luzino i Kębłowo. Co ciekawe, wszyscy pozytywnie zaliczyli część techniczną oraz sprawnościową i mogą pochwalić się wyższymi stopnia zaawansowania!

Na 10 st. szkoleniowy przystąpiło aż 99 osób, natomiast na wysoki 6 st. siedmioro odważnych. W komisji egzaminacyjnej zasiedli: Egzaminator PZKB - Rafał Karcz (III DAN) oraz Tomasz Hirsz (I DAN). Na wyróżnienie zasługują sportowcy z najmłodszej sekcji kębłowskiej pod przewodnictwem trenerki Pauliny Stenka. Aż 23 osoby, trenujące na co dzień w Kębłowie zdały swoje Egzaminy!

Jak zwykle bardzo dobre wyszkolenie techniczne pokazali podopieczni trenera Tomasza Hirsz z sekcji naszego Klubu - Fighter. W liczbie 34 osób punktualnie stawili się na swoich Egzaminach. Grupa starsza zaś (młodzież od lat 16 oraz dorośli) reprezentowana była przez 13 osób (trenerzy Zuzia Kalbarczyk/Tomasz Hirsz), nie licząc grupy KICKBOXING FOR LADIES. Sekcję, która powołana została specjalnie z myślą o kobietach, reprezentowało aż 16 Pań!

Niecałe 20 osób to reprezentanci GOSRiT Luzino (Paulina Stenka/Rafał Karcz), a pozostali kickboxerzy to podopieczni wejherowskich sekcji, prowadzonych przez Natalię Stemplewską oraz Rafała Karcz. 

Frekwencja podczas tego Egzaminu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! W roku 2020 do sprawdzianu umiejętności podeszły 104 osoby. Wówczas już był to rekord Klubu, jeśli chodzi o frekwencję podczas wszystkich kwalifikacji na stopnie. Dnia 3 grudnia przeegzaminowaliśmy ponad połowę uczestników zajęć i to ogromnie cieszy. Świadczy to o tym, że nasi Klubowicze chcą się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia. Chcą również podwyższać stale swoje kwalifikacje i stale podnosić swój "stopień wtajemniczenia" w kickboxingu.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom, a przede wszystkim naszym wszystkim Klubowiczom, którzy podjęli się wyzwania i podeszli do Egzaminu na wyższe stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Kickboxingu. Stopnie oficjalnie już zostały nadane - zapraszamy na www.pzkickboxing.pl/stopnie , celem sprawdzenia swojego aktualnie posiadanego stopnia). Zachęcamy także do obejrzenia filmiku z Egzaminu na naszym kanale YT.

W komisji egzaminacyjnej podczas Egzaminu zasiedli: Rafał Karcz - egzaminator na stopnie uczniowskie Polskiego Związku Kickboxingu, III DAN oraz Tomasz Hirsz - trener sekcji FIGHTER naszego Klubu oraz realizator programu "Szansa dla Przedszkolaka", I DAN.

Kolejny Egzamin planujemy przeprowadzić na wiosnę. Wówczas na wysokie stopnie uczniowskie - 5, 4, 3, 2 i 1 st. zdawać będą mogły osoby wyznaczone przez trenerów prowadzących, które chcą reprezentować nasz Klub podczas oficjalnych turniejów krajowych, a nie posiadają jeszcze odpowiedniego stopnia. 

Przekaż nam 1% podatku