Siostry Stenka Mistrzyniami Polski!

Poniedziałek, 13 Marzec 2023

Znakomicie spisała się nasza Drużyna podczas odbywających się w Jarosławiu Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule kick-light juniorów i seniorów. Na starcie ponad 300 zawodników z 74 polskich klubów kickboxingu!

Żaneta Stenka wywalczyła złoto w kategorii juniorek powyżej 70 kg. W drodze po złoto wygrała 3 walki, z czego dwie przed czasem przez przewagę techniczną. Finałową walkę stoczyła podczas świetnie zorganizowanej gali finałowej - stosunek głosów niejednogłośny, ale na korzyść reprezentantki KTS-K GOSRiT Luzino - Żanety 2:1.

Paulina Stenka po raz kolejny już obroniła tytuł Mistrzyni Polski. Rozstawiona z "jedynką", faworytka turnieju seniorskiego wagi do 70 kg najpierw wygrała przed czasem, a w finale - również przed czasem podczas gali finałowej wywalczyła swój 8-my już z kolei tytuł Mistrzyni Polski!

Zawodnicy z Wejherowa - Patryk Siwa i Dawid Ostojski, niestety odpadli w walach eliminacyjnych. Patryk przegrał z późniejszym Wicemistrzem Polski w kat. juniorów do 74 kg, zaś Dawid musiał uznać wyższość jak się okazało późniejszego tryumfatora turnieju w wadze do 89 kg.

Wyjazd był sfinansowany z darowizn, pozyskanych ze zbiórki www.pomoc.pl/rozwojsportowy oraz z licytacji i loterii podczas festynu rodzinnego 26 lutego.

Teraz naszą Drużynę czeka szereg startów. Najbliższe zmagania to Puchar Polski i Młodzieżowe MP kick-light w Płocku, turniej Piaseczno OPEN dla kadetów, następnie Mistrzostwa Polski full contact. W kwietniu czeka nas daleki wyjazd do Będzina na Mistrzostwa Polski pointfighting i light contact juniorów i seniorów, a także Mistrzostwa Polski kick-light kadetów. Na pocz. czerwca wystartujemy w MP w Bałtowie - dzieci i kadeci w formule pointfighting i light contact.