10 medali podczas POLISH OPEN

Wtorek, 13 Grudzień 2022

Aż 10 medali, w tym 6 pięknych pucharów za 1 miejsce, wywalczyła nasza Drużyna podczas ostatniego już dla nas turnieju w 2022 roku. Do Janowa Podlaskiego, a dokładnie do Hotelu Zamek Biskupi, zjechało się blisko 400 zawodników z 62 klubów z Polski, Litwy, Łotwy, Czech i Izraela. 

W Janowie Podlaskim odbył się turniej POLISH OPEN, którego organizatorem był Polski Związek Kickboxingu oraz Wojciech Górecki, znany działacz sportowy w środowisku kickboxingu, a w latach 90-tych, trener Kadry Narodowej Seniorów. Cały turniej odbywał się w Hotelu Zamek Biskupi. Organizacja i oprawa tego turnieju była świetna, praca sędziów bez zarzutów, a okazałe pamiątkowe trofea, medale i dyplomy - wyjątkowe. Sędziną główną tych zawodów była Pani Agnieszka Turchan, zaś delegatem Wice Prezes PZKB, Pan Jerzy Bassa. Podczas turnieju obecny był również prezes Polskiego Związku Kickboxingu, Pan Piotr Siegoczyński.

Nasza Drużyna, złożona z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino wyraźnie zaznaczyła swoją obecność podczas tego wydarzenia. Wywalczyliśmy 6 pucharów za 1 miejsce, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Dodatkowo Agata Drewa została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju light contact i otrzymała tytuł Herosa Turnieju wraz z okazałą statuetką. 

Szczegółowe wyniki naszych sportowców dostępne są tutaj.

Nadal mamy jak widać silną i zgraną Drużynę. Podczas Polish Open nasz Team prowadzony był przez Zuzannę Kalbarczyk oraz Natalię Stemplewską. Dziewczyny świetnie odnalazły się w roli trenerów. Godnie reprezentowały nasz Klub, dbając o dyscyplinę czasową, kolejność walk i opiekę nad naszymi młodymi zawodnikami. Jednym z sędziów tego turnieju był Rafał Karcz. 

W 2022 zdobyliśmy w oficjalnych turniejach łącznie 136 medali, w tym 63 złote, ale o tym już wkrótce w artykule, który podsumuje obfity w wydarzenia i starty mijający rok.

Przekaż nam 1% podatku